Groenpeil

Ceresdorp in Stadskanaal

Buurt in wijk Musselkanaal, gemeente Stadskanaal, postcodegebied 9502 en postcodegebied 9581. 930 inwoners in 404 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 256 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,4%.

Woningen
404
CBS 2025
Inwoners
930
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 237.000
CBS 2025, gemeente € 282.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
31,6%
EP-Online, 256 gelabeld
Dekking energielabels
63,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Ceresdorp
Labelverdeling Ceresdorp
LabelAandeelWoningen
A+2,7%7
A22,7%58
B6,3%16
C35,2%90
D14,5%37
E2,0%5
F3,9%10
G12,9%33
Totaal gelabeld100%256
Ter vergelijking: gemeente Stadskanaal
Ter vergelijking: gemeente Stadskanaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%53
A+++1,4%130
A++0,4%40
A+2,4%235
A28,5%2.733
B18,2%1.747
C23,6%2.266
D9,4%899
E5,3%509
F4,2%406
G6,0%580
Totaal gelabeld100%9.598
Energielabels Ceresdorp vergeleken met Stadskanaal
LabelStavenCeresdorpStadskanaal
A++++0,0%0,6%
A+++0,0%1,4%
A++0,0%0,4%
A+2,7%2,4%
A22,7%28,5%
B6,3%18,2%
C35,2%23,6%
D14,5%9,4%
E2,0%5,3%
F3,9%4,2%
G12,9%6,0%

Ceresdorp Stadskanaal

Deze verdeling gaat over de 63,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Ceresdorp vergeleken met Stadskanaal
BouwperiodeStavenCeresdorpStadskanaal
vóór 194528,9%15,8%
1945–196429,7%19,1%
1965–19742,7%17,4%
1975–199134,0%20,9%
1992–20051,2%19,6%
2006–20140,4%5,6%
2015 en later3,1%1,6%

Ceresdorp Stadskanaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 34,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Ceresdorp vergeleken met Stadskanaal
WoningtypeStavenCeresdorpStadskanaal
Vrijstaand37,1%26,1%
Twee-onder-een-kap20,7%19,4%
Hoekwoning7,4%6,4%
Tussenwoning34,4%21,0%
Appartement0,4%26,7%
Onbekend type0,0%0,5%

Ceresdorp Stadskanaal

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
128
31,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
525 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Musselkanaal

Alle buurten in Stadskanaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.