Groenpeil

Slingenberg in Staphorst

Buurt in wijk Staphorst (buitengebied), gemeente Staphorst, postcodegebied 7951. 200 inwoners in 76 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 47 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 87,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,0%.

Woningen
76
CBS 2025
Inwoners
200
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 442.000
CBS 2025, gemeente € 380.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
87,2%
EP-Online, 47 gelabeld
Dekking energielabels
61,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Slingenberg
Labelverdeling Slingenberg
LabelAandeelWoningen
A++++29,8%14
A+++46,8%22
A8,5%4
B2,1%1
C4,3%2
D2,1%1
E2,1%1
F2,1%1
G2,1%1
Totaal gelabeld100%47
Ter vergelijking: gemeente Staphorst
Ter vergelijking: gemeente Staphorst
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%54
A+++10,0%304
A++1,3%39
A+2,8%86
A32,8%997
B15,3%466
C18,7%567
D5,2%159
E3,7%111
F2,6%79
G5,8%177
Totaal gelabeld100%3.039
Energielabels Slingenberg vergeleken met Staphorst
LabelStavenSlingenbergStaphorst
A++++29,8%1,8%
A+++46,8%10,0%
A++0,0%1,3%
A+0,0%2,8%
A8,5%32,8%
B2,1%15,3%
C4,3%18,7%
D2,1%5,2%
E2,1%3,7%
F2,1%2,6%
G2,1%5,8%

Slingenberg Staphorst

Deze verdeling gaat over de 61,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Slingenberg vergeleken met Staphorst
BouwperiodeStavenSlingenbergStaphorst
vóór 19452,1%9,6%
1945–19648,5%8,6%
1965–19744,3%13,8%
1975–19912,1%23,1%
1992–20052,1%16,7%
2006–20144,3%11,2%
2015 en later76,6%17,0%

Slingenberg Staphorst

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 76,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Slingenberg vergeleken met Staphorst
WoningtypeStavenSlingenbergStaphorst
Vrijstaand31,9%29,9%
Twee-onder-een-kap25,5%29,8%
Hoekwoning17,0%8,1%
Tussenwoning25,5%15,9%
Appartement0,0%10,6%
Onbekend type0,0%5,7%

Slingenberg Staphorst

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Staphorst

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.