Groenpeil

Belt-Schutsloot in Steenwijkerland

Buurt in wijk Belt-Schutsloot, gemeente Steenwijkerland, postcodegebied 8066. 515 inwoners in 217 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 79 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,6%.

Woningen
217
CBS 2025
Inwoners
515
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 429.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
53,2%
EP-Online, 79 gelabeld
Dekking energielabels
36,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Belt-Schutsloot
Labelverdeling Belt-Schutsloot
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%3
A+++3,8%3
A++1,3%1
A+6,3%5
A16,5%13
B21,5%17
C25,3%20
D10,1%8
E2,5%2
F3,8%3
G5,1%4
Totaal gelabeld100%79
Ter vergelijking: gemeente Steenwijkerland
Ter vergelijking: gemeente Steenwijkerland
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%297
A+++3,0%394
A++2,3%292
A+2,6%342
A27,6%3.573
B15,7%2.037
C25,1%3.248
D8,8%1.136
E4,8%622
F3,2%415
G4,6%591
Totaal gelabeld100%12.947
Energielabels Belt-Schutsloot vergeleken met Steenwijkerland
LabelStavenBelt-SchutslootSteenwijkerland
A++++3,8%2,3%
A+++3,8%3,0%
A++1,3%2,3%
A+6,3%2,6%
A16,5%27,6%
B21,5%15,7%
C25,3%25,1%
D10,1%8,8%
E2,5%4,8%
F3,8%3,2%
G5,1%4,6%

Belt-Schutsloot Steenwijkerland

Deze verdeling gaat over de 36,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Belt-Schutsloot vergeleken met Steenwijkerland
BouwperiodeStavenBelt-SchutslootSteenwijkerland
vóór 19452,5%14,3%
1945–196425,3%11,6%
1965–197413,9%16,4%
1975–199135,4%21,0%
1992–200510,1%16,6%
2006–20145,1%10,8%
2015 en later7,6%9,3%

Belt-Schutsloot Steenwijkerland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 35,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Belt-Schutsloot vergeleken met Steenwijkerland
WoningtypeStavenBelt-SchutslootSteenwijkerland
Vrijstaand46,8%25,2%
Twee-onder-een-kap49,4%24,3%
Hoekwoning1,3%6,7%
Tussenwoning2,5%22,6%
Appartement0,0%17,5%
Onbekend type0,0%3,5%

Belt-Schutsloot Steenwijkerland

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
44
20,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
183 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Steenwijkerland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.