Groenpeil

Buitengebied Willemsoord in Steenwijkerland

Buurt in wijk Willemsoord, gemeente Steenwijkerland, postcodegebied 8338. 230 inwoners in 95 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 42 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 16,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,6%.

Woningen
95
CBS 2025
Inwoners
230
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 499.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
94,0%
CBS 2025
Label A of B
16,7%
EP-Online, 42 gelabeld
Dekking energielabels
44,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Willemsoord
Labelverdeling Buitengebied Willemsoord
LabelAandeelWoningen
A9,5%4
B7,1%3
C26,2%11
D9,5%4
E14,3%6
F19,0%8
G14,3%6
Totaal gelabeld100%42
Ter vergelijking: gemeente Steenwijkerland
Ter vergelijking: gemeente Steenwijkerland
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%297
A+++3,0%394
A++2,3%292
A+2,6%342
A27,6%3.573
B15,7%2.037
C25,1%3.248
D8,8%1.136
E4,8%622
F3,2%415
G4,6%591
Totaal gelabeld100%12.947
Energielabels Buitengebied Willemsoord vergeleken met Steenwijkerland
LabelStavenBuitengebied WillemsoordSteenwijkerland
A++++0,0%2,3%
A+++0,0%3,0%
A++0,0%2,3%
A+0,0%2,6%
A9,5%27,6%
B7,1%15,7%
C26,2%25,1%
D9,5%8,8%
E14,3%4,8%
F19,0%3,2%
G14,3%4,6%

Buitengebied Willemsoord Steenwijkerland

Deze verdeling gaat over de 44,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Willemsoord vergeleken met Steenwijkerland
BouwperiodeStavenBuitengebied WillemsoordSteenwijkerland
vóór 194576,2%14,3%
1945–19649,5%11,6%
1965–19740,0%16,4%
1975–19914,8%21,0%
1992–20057,1%16,6%
2006–20142,4%10,8%
2015 en later0,0%9,3%

Buitengebied Willemsoord Steenwijkerland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 76,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Willemsoord vergeleken met Steenwijkerland
WoningtypeStavenBuitengebied WillemsoordSteenwijkerland
Vrijstaand95,2%25,2%
Twee-onder-een-kap2,4%24,3%
Hoekwoning0,0%6,7%
Tussenwoning0,0%22,6%
Appartement2,4%17,5%
Onbekend type0,0%3,5%

Buitengebied Willemsoord Steenwijkerland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
39
41,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
194 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Willemsoord

Alle buurten in Steenwijkerland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.