Groenpeil

Kallenkote in Steenwijkerland

Buurt in wijk Kallenkote, gemeente Steenwijkerland. 280 inwoners in 102 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 36 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,6%.

Woningen
102
CBS 2025
Inwoners
280
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 479.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
38,9%
EP-Online, 36 gelabeld
Dekking energielabels
35,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kallenkote
Labelverdeling Kallenkote
LabelAandeelWoningen
A+++2,8%1
A+2,8%1
A11,1%4
B22,2%8
C36,1%13
D5,6%2
E2,8%1
F5,6%2
G11,1%4
Totaal gelabeld100%36
Ter vergelijking: gemeente Steenwijkerland
Ter vergelijking: gemeente Steenwijkerland
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%297
A+++3,0%394
A++2,3%292
A+2,6%342
A27,6%3.573
B15,7%2.037
C25,1%3.248
D8,8%1.136
E4,8%622
F3,2%415
G4,6%591
Totaal gelabeld100%12.947
Energielabels Kallenkote vergeleken met Steenwijkerland
LabelStavenKallenkoteSteenwijkerland
A++++0,0%2,3%
A+++2,8%3,0%
A++0,0%2,3%
A+2,8%2,6%
A11,1%27,6%
B22,2%15,7%
C36,1%25,1%
D5,6%8,8%
E2,8%4,8%
F5,6%3,2%
G11,1%4,6%

Kallenkote Steenwijkerland

Deze verdeling gaat over de 35,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kallenkote vergeleken met Steenwijkerland
BouwperiodeStavenKallenkoteSteenwijkerland
vóór 194544,4%14,3%
1945–196425,0%11,6%
1965–19740,0%16,4%
1975–199113,9%21,0%
1992–200516,7%16,6%
2006–20140,0%10,8%
2015 en later0,0%9,3%

Kallenkote Steenwijkerland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 44,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kallenkote vergeleken met Steenwijkerland
WoningtypeStavenKallenkoteSteenwijkerland
Vrijstaand77,8%25,2%
Twee-onder-een-kap19,4%24,3%
Hoekwoning0,0%6,7%
Tussenwoning0,0%22,6%
Appartement2,8%17,5%
Onbekend type0,0%3,5%

Kallenkote Steenwijkerland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
29
28,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
155 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Steenwijkerland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.