Groenpeil

Nieuwe gagels in Steenwijkerland

Buurt in wijk Steenwijk, gemeente Steenwijkerland, postcodegebied 8332. 1.625 inwoners in 637 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 329 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 78,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,6%.

Woningen
637
CBS 2025
Inwoners
1.625
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 398.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
99,0%
CBS 2025
Label A of B
78,1%
EP-Online, 329 gelabeld
Dekking energielabels
51,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Nieuwe gagels
Labelverdeling Nieuwe gagels
LabelAandeelWoningen
A+++1,8%6
A++1,5%5
A+1,2%4
A38,0%125
B35,6%117
C21,3%70
D0,6%2
Totaal gelabeld100%329
Ter vergelijking: gemeente Steenwijkerland
Ter vergelijking: gemeente Steenwijkerland
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%297
A+++3,0%394
A++2,3%292
A+2,6%342
A27,6%3.573
B15,7%2.037
C25,1%3.248
D8,8%1.136
E4,8%622
F3,2%415
G4,6%591
Totaal gelabeld100%12.947
Energielabels Nieuwe gagels vergeleken met Steenwijkerland
LabelStavenNieuwe gagelsSteenwijkerland
A++++0,0%2,3%
A+++1,8%3,0%
A++1,5%2,3%
A+1,2%2,6%
A38,0%27,6%
B35,6%15,7%
C21,3%25,1%
D0,6%8,8%
E0,0%4,8%
F0,0%3,2%
G0,0%4,6%

Nieuwe gagels Steenwijkerland

Deze verdeling gaat over de 51,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuwe gagels vergeleken met Steenwijkerland
BouwperiodeStavenNieuwe gagelsSteenwijkerland
vóór 19450,0%14,3%
1945–19640,0%11,6%
1965–19740,0%16,4%
1975–199141,6%21,0%
1992–200558,4%16,6%
2006–20140,0%10,8%
2015 en later0,0%9,3%

Nieuwe gagels Steenwijkerland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 58,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Nieuwe gagels vergeleken met Steenwijkerland
WoningtypeStavenNieuwe gagelsSteenwijkerland
Vrijstaand34,0%25,2%
Twee-onder-een-kap61,4%24,3%
Hoekwoning2,4%6,7%
Tussenwoning2,1%22,6%
Appartement0,0%17,5%
Onbekend type0,0%3,5%

Nieuwe gagels Steenwijkerland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
76,0%
CBS 2024
Installaties
408
64,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.500 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Steenwijk

Alle buurten in Steenwijkerland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.