Groenpeil

Tuk in Steenwijkerland

Buurt in wijk Tuk, gemeente Steenwijkerland, postcodegebied 8334. 2.095 inwoners in 846 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 493 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,6%.

Woningen
846
CBS 2025
Inwoners
2.095
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 398.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
61,9%
EP-Online, 493 gelabeld
Dekking energielabels
58,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Tuk
Labelverdeling Tuk
LabelAandeelWoningen
A+++1,0%5
A++0,2%1
A+2,6%13
A46,7%230
B11,4%56
C22,7%112
D6,9%34
E4,5%22
F1,2%6
G2,8%14
Totaal gelabeld100%493
Ter vergelijking: gemeente Steenwijkerland
Ter vergelijking: gemeente Steenwijkerland
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%297
A+++3,0%394
A++2,3%292
A+2,6%342
A27,6%3.573
B15,7%2.037
C25,1%3.248
D8,8%1.136
E4,8%622
F3,2%415
G4,6%591
Totaal gelabeld100%12.947
Energielabels Tuk vergeleken met Steenwijkerland
LabelStavenTukSteenwijkerland
A++++0,0%2,3%
A+++1,0%3,0%
A++0,2%2,3%
A+2,6%2,6%
A46,7%27,6%
B11,4%15,7%
C22,7%25,1%
D6,9%8,8%
E4,5%4,8%
F1,2%3,2%
G2,8%4,6%

Tuk Steenwijkerland

Deze verdeling gaat over de 58,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Tuk vergeleken met Steenwijkerland
BouwperiodeStavenTukSteenwijkerland
vóór 194511,6%14,3%
1945–19647,5%11,6%
1965–197417,8%16,4%
1975–199111,6%21,0%
1992–200513,6%16,6%
2006–201431,4%10,8%
2015 en later6,5%9,3%

Tuk Steenwijkerland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 31,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Tuk vergeleken met Steenwijkerland
WoningtypeStavenTukSteenwijkerland
Vrijstaand29,8%25,2%
Twee-onder-een-kap47,1%24,3%
Hoekwoning4,3%6,7%
Tussenwoning18,9%22,6%
Appartement0,0%17,5%
Onbekend type0,0%3,5%

Tuk Steenwijkerland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
64,0%
CBS 2024
Installaties
445
52,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.507 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Steenwijkerland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.