Groenpeil

Nattenhoven in Stein (L.)

Buurt in wijk Wijk 02 Urmond, gemeente Stein (L.), postcodegebied 6129. 145 inwoners in 70 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 23 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 30,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 48,6%.

Woningen
70
CBS 2025
Inwoners
145
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 363.000
CBS 2025, gemeente € 314.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
30,4%
EP-Online, 23 gelabeld
Dekking energielabels
32,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Nattenhoven
Labelverdeling Nattenhoven
LabelAandeelWoningen
A++++4,3%1
A13,0%3
B13,0%3
C34,8%8
D13,0%3
E8,7%2
F8,7%2
G4,3%1
Totaal gelabeld100%23
Ter vergelijking: gemeente Stein (L.)
Ter vergelijking: gemeente Stein (L.)
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%33
A+++1,4%88
A++1,1%66
A+2,5%157
A28,5%1.776
B14,6%907
C20,6%1.284
D11,7%731
E8,0%495
F5,8%358
G5,3%331
Totaal gelabeld100%6.226
Energielabels Nattenhoven vergeleken met Stein (L.)
LabelStavenNattenhovenStein (L.)
A++++4,3%0,5%
A+++0,0%1,4%
A++0,0%1,1%
A+0,0%2,5%
A13,0%28,5%
B13,0%14,6%
C34,8%20,6%
D13,0%11,7%
E8,7%8,0%
F8,7%5,8%
G4,3%5,3%

Nattenhoven Stein (L.)

Deze verdeling gaat over de 32,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Nattenhoven vergeleken met Stein (L.)
BouwperiodeStavenNattenhovenStein (L.)
vóór 194534,8%9,5%
1945–196417,4%23,5%
1965–197426,1%27,8%
1975–199113,0%19,0%
1992–20054,3%10,9%
2006–20140,0%6,2%
2015 en later4,3%3,2%

Nattenhoven Stein (L.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 34,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Nattenhoven vergeleken met Stein (L.)
WoningtypeStavenNattenhovenStein (L.)
Vrijstaand60,9%22,5%
Twee-onder-een-kap17,4%29,1%
Hoekwoning17,4%8,9%
Tussenwoning4,3%15,8%
Appartement0,0%23,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Nattenhoven Stein (L.)

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
37
52,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
191 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 02 Urmond

Alle buurten in Stein (L.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.