Groenpeil

Kockengen Dorp in Stichtse Vecht

Buurt in wijk Wijk 05 Kockengen, gemeente Stichtse Vecht, postcodegebied 3628. 1.425 inwoners in 635 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 393 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 34,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,7%.

Woningen
635
CBS 2025
Inwoners
1.425
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 460.000
CBS 2025, gemeente € 506.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
34,9%
EP-Online, 393 gelabeld
Dekking energielabels
61,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kockengen Dorp
Labelverdeling Kockengen Dorp
LabelAandeelWoningen
A++++6,6%26
A+++1,5%6
A++1,0%4
A+1,5%6
A12,2%48
B12,0%47
C38,9%153
D13,5%53
E5,9%23
F3,6%14
G3,3%13
Totaal gelabeld100%393
Ter vergelijking: gemeente Stichtse Vecht
Ter vergelijking: gemeente Stichtse Vecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%151
A+++1,9%327
A++0,9%158
A+2,5%435
A31,5%5.380
B18,9%3.223
C28,6%4.887
D7,1%1.205
E3,3%555
F2,0%343
G2,3%399
Totaal gelabeld100%17.063
Energielabels Kockengen Dorp vergeleken met Stichtse Vecht
LabelStavenKockengen DorpStichtse Vecht
A++++6,6%0,9%
A+++1,5%1,9%
A++1,0%0,9%
A+1,5%2,5%
A12,2%31,5%
B12,0%18,9%
C38,9%28,6%
D13,5%7,1%
E5,9%3,3%
F3,6%2,0%
G3,3%2,3%

Kockengen Dorp Stichtse Vecht

Deze verdeling gaat over de 61,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kockengen Dorp vergeleken met Stichtse Vecht
BouwperiodeStavenKockengen DorpStichtse Vecht
vóór 194515,3%8,2%
1945–196417,6%11,4%
1965–197442,7%15,6%
1975–19917,4%43,1%
1992–20050,5%9,1%
2006–20149,7%8,4%
2015 en later6,9%4,2%

Kockengen Dorp Stichtse Vecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 42,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kockengen Dorp vergeleken met Stichtse Vecht
WoningtypeStavenKockengen DorpStichtse Vecht
Vrijstaand10,4%8,7%
Twee-onder-een-kap26,2%15,3%
Hoekwoning5,3%7,7%
Tussenwoning23,7%33,9%
Appartement34,4%33,1%
Onbekend type0,0%1,3%

Kockengen Dorp Stichtse Vecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
36,0%
CBS 2024
Installaties
169
26,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
679 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Kockengen

Alle buurten in Stichtse Vecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.