Groenpeil

De Rat-Cloosterkamp in Súdwest-Fryslân

Buurt in wijk Wijk 05 IJlst, gemeente Súdwest-Fryslân, postcodegebied 8651. 985 inwoners in 438 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 240 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
438
CBS 2025
Inwoners
985
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 363.000
CBS 2025, gemeente € 317.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
67,9%
EP-Online, 240 gelabeld
Dekking energielabels
54,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Rat-Cloosterkamp
Labelverdeling De Rat-Cloosterkamp
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%2
A+1,3%3
A33,3%80
B32,5%78
C28,7%69
D3,3%8
Totaal gelabeld100%240
Ter vergelijking: gemeente Súdwest-Fryslân
Ter vergelijking: gemeente Súdwest-Fryslân
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%174
A+++2,2%584
A++1,4%372
A+3,4%895
A30,4%8.045
B16,7%4.435
C23,8%6.296
D8,8%2.342
E4,9%1.292
F3,5%926
G4,3%1.140
Totaal gelabeld100%26.501
Energielabels De Rat-Cloosterkamp vergeleken met Súdwest-Fryslân
LabelStavenDe Rat-CloosterkampSúdwest-Fryslân
A++++0,8%0,7%
A+++0,0%2,2%
A++0,0%1,4%
A+1,3%3,4%
A33,3%30,4%
B32,5%16,7%
C28,7%23,8%
D3,3%8,8%
E0,0%4,9%
F0,0%3,5%
G0,0%4,3%

De Rat-Cloosterkamp Súdwest-Fryslân

Deze verdeling gaat over de 54,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Rat-Cloosterkamp vergeleken met Súdwest-Fryslân
BouwperiodeStavenDe Rat-CloosterkampSúdwest-Fryslân
vóór 19450,0%18,3%
1945–19640,0%11,8%
1965–197415,8%19,9%
1975–199146,7%19,4%
1992–200537,5%15,7%
2006–20140,0%8,3%
2015 en later0,0%6,6%

De Rat-Cloosterkamp Súdwest-Fryslân

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 46,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Rat-Cloosterkamp vergeleken met Súdwest-Fryslân
WoningtypeStavenDe Rat-CloosterkampSúdwest-Fryslân
Vrijstaand25,4%21,6%
Twee-onder-een-kap32,9%23,9%
Hoekwoning8,8%6,8%
Tussenwoning32,9%22,4%
Appartement0,0%22,8%
Onbekend type0,0%2,5%

De Rat-Cloosterkamp Súdwest-Fryslân

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
221
50,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
885 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 05 IJlst

Alle buurten in Súdwest-Fryslân

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.