Groenpeil

Kern Hoek in Terneuzen

Buurt in wijk Kern Hoek, gemeente Terneuzen, postcodegebied 4542. 2.265 inwoners in 1.203 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 641 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 37,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,8%.

Woningen
1.203
CBS 2025
Inwoners
2.265
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 215.000
CBS 2025, gemeente € 256.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
37,3%
EP-Online, 641 gelabeld
Dekking energielabels
53,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kern Hoek
Labelverdeling Kern Hoek
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++2,0%13
A++0,5%3
A+1,4%9
A14,8%95
B18,4%118
C28,5%183
D15,0%96
E7,0%45
F5,8%37
G6,4%41
Totaal gelabeld100%641
Ter vergelijking: gemeente Terneuzen
Ter vergelijking: gemeente Terneuzen
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%347
A+++3,4%585
A++1,6%276
A+3,3%575
A24,2%4.164
B16,2%2.789
C24,5%4.220
D9,3%1.599
E6,3%1.075
F4,3%741
G4,8%828
Totaal gelabeld100%17.199
Energielabels Kern Hoek vergeleken met Terneuzen
LabelStavenKern HoekTerneuzen
A++++0,2%2,0%
A+++2,0%3,4%
A++0,5%1,6%
A+1,4%3,3%
A14,8%24,2%
B18,4%16,2%
C28,5%24,5%
D15,0%9,3%
E7,0%6,3%
F5,8%4,3%
G6,4%4,8%

Kern Hoek Terneuzen

Deze verdeling gaat over de 53,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Hoek vergeleken met Terneuzen
BouwperiodeStavenKern HoekTerneuzen
vóór 194517,6%15,6%
1945–196411,1%12,4%
1965–197445,7%26,4%
1975–199115,1%19,3%
1992–20057,0%11,0%
2006–20141,1%7,1%
2015 en later2,3%8,2%

Kern Hoek Terneuzen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 45,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kern Hoek vergeleken met Terneuzen
WoningtypeStavenKern HoekTerneuzen
Vrijstaand18,4%17,5%
Twee-onder-een-kap27,0%17,6%
Hoekwoning12,9%10,7%
Tussenwoning33,5%29,2%
Appartement8,1%25,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Kern Hoek Terneuzen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
548
45,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.711 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Terneuzen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.