Groenpeil

Kern Philippine in Terneuzen

Buurt in wijk Kern Philippine, gemeente Terneuzen, postcodegebied 4553. 1.805 inwoners in 890 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 504 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,5%.

Woningen
890
CBS 2025
Inwoners
1.805
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 284.000
CBS 2025, gemeente € 256.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
44,0%
EP-Online, 504 gelabeld
Dekking energielabels
56,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kern Philippine
Labelverdeling Kern Philippine
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%9
A+++3,8%19
A++0,8%4
A+0,8%4
A17,9%90
B19,0%96
C29,2%147
D9,1%46
E4,4%22
F6,3%32
G6,9%35
Totaal gelabeld100%504
Ter vergelijking: gemeente Terneuzen
Ter vergelijking: gemeente Terneuzen
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%346
A+++3,2%556
A++1,6%282
A+3,4%582
A24,1%4.137
B16,1%2.770
C24,6%4.219
D9,4%1.613
E6,2%1.070
F4,4%754
G4,9%845
Totaal gelabeld100%17.174
Energielabels Kern Philippine vergeleken met Terneuzen
LabelStavenKern PhilippineTerneuzen
A++++1,8%2,0%
A+++3,8%3,2%
A++0,8%1,6%
A+0,8%3,4%
A17,9%24,1%
B19,0%16,1%
C29,2%24,6%
D9,1%9,4%
E4,4%6,2%
F6,3%4,4%
G6,9%4,9%

Kern Philippine Terneuzen

Deze verdeling gaat over de 56,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Philippine vergeleken met Terneuzen
BouwperiodeStavenKern PhilippineTerneuzen
vóór 194518,5%15,6%
1945–19643,8%12,3%
1965–197425,4%26,5%
1975–199126,2%19,2%
1992–200516,3%11,0%
2006–20144,0%7,2%
2015 en later6,0%8,2%

Kern Philippine Terneuzen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 26,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kern Philippine vergeleken met Terneuzen
WoningtypeStavenKern PhilippineTerneuzen
Vrijstaand32,9%17,6%
Twee-onder-een-kap31,3%18,0%
Hoekwoning9,7%9,9%
Tussenwoning25,0%29,4%
Appartement1,0%25,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Kern Philippine Terneuzen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
390
43,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.385 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Terneuzen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.