Groenpeil

Kern Sas van Gent in Terneuzen

Buurt in wijk Kern Sas van Gent, gemeente Terneuzen, postcodegebied 4551. 3.590 inwoners in 1.904 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.223 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,8%.

Woningen
1.904
CBS 2025
Inwoners
3.590
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 193.000
CBS 2025, gemeente € 256.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
42,0%
EP-Online, 1.223 gelabeld
Dekking energielabels
64,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kern Sas van Gent
Labelverdeling Kern Sas van Gent
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%6
A+++6,1%75
A++3,9%48
A+3,1%38
A17,8%218
B10,5%129
C22,0%269
D13,7%167
E9,6%118
F6,5%79
G6,2%76
Totaal gelabeld100%1.223
Ter vergelijking: gemeente Terneuzen
Ter vergelijking: gemeente Terneuzen
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%347
A+++3,4%585
A++1,6%276
A+3,3%575
A24,2%4.164
B16,2%2.789
C24,5%4.220
D9,3%1.599
E6,3%1.075
F4,3%741
G4,8%828
Totaal gelabeld100%17.199
Energielabels Kern Sas van Gent vergeleken met Terneuzen
LabelStavenKern Sas van GentTerneuzen
A++++0,5%2,0%
A+++6,1%3,4%
A++3,9%1,6%
A+3,1%3,3%
A17,8%24,2%
B10,5%16,2%
C22,0%24,5%
D13,7%9,3%
E9,6%6,3%
F6,5%4,3%
G6,2%4,8%

Kern Sas van Gent Terneuzen

Deze verdeling gaat over de 64,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Sas van Gent vergeleken met Terneuzen
BouwperiodeStavenKern Sas van GentTerneuzen
vóór 194522,6%15,6%
1945–196427,1%12,4%
1965–197424,2%26,4%
1975–199112,2%19,3%
1992–20053,8%11,0%
2006–20143,5%7,1%
2015 en later6,5%8,2%

Kern Sas van Gent Terneuzen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 27,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kern Sas van Gent vergeleken met Terneuzen
WoningtypeStavenKern Sas van GentTerneuzen
Vrijstaand12,7%17,5%
Twee-onder-een-kap17,0%17,6%
Hoekwoning15,5%10,7%
Tussenwoning37,2%29,2%
Appartement17,6%25,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Kern Sas van Gent Terneuzen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
718
37,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.102 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Terneuzen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.