Groenpeil

Kern Sluiskil in Terneuzen

Buurt in wijk Kern Sluiskil, gemeente Terneuzen, postcodegebied 4541. 2.170 inwoners in 1.137 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 675 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,8%.

Woningen
1.137
CBS 2025
Inwoners
2.170
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 202.000
CBS 2025, gemeente € 256.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
31,0%
EP-Online, 675 gelabeld
Dekking energielabels
59,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kern Sluiskil
Labelverdeling Kern Sluiskil
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%5
A++1,5%10
A+0,4%3
A12,9%87
B15,4%104
C26,2%177
D15,0%101
E12,0%81
F6,7%45
G9,2%62
Totaal gelabeld100%675
Ter vergelijking: gemeente Terneuzen
Ter vergelijking: gemeente Terneuzen
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%347
A+++3,4%585
A++1,6%276
A+3,3%575
A24,2%4.164
B16,2%2.789
C24,5%4.220
D9,3%1.599
E6,3%1.075
F4,3%741
G4,8%828
Totaal gelabeld100%17.199
Energielabels Kern Sluiskil vergeleken met Terneuzen
LabelStavenKern SluiskilTerneuzen
A++++0,0%2,0%
A+++0,7%3,4%
A++1,5%1,6%
A+0,4%3,3%
A12,9%24,2%
B15,4%16,2%
C26,2%24,5%
D15,0%9,3%
E12,0%6,3%
F6,7%4,3%
G9,2%4,8%

Kern Sluiskil Terneuzen

Deze verdeling gaat over de 59,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Sluiskil vergeleken met Terneuzen
BouwperiodeStavenKern SluiskilTerneuzen
vóór 194522,5%15,6%
1945–196423,9%12,4%
1965–197424,1%26,4%
1975–199114,7%19,3%
1992–20059,6%11,0%
2006–20142,5%7,1%
2015 en later2,7%8,2%

Kern Sluiskil Terneuzen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 24,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kern Sluiskil vergeleken met Terneuzen
WoningtypeStavenKern SluiskilTerneuzen
Vrijstaand24,7%17,5%
Twee-onder-een-kap20,0%17,6%
Hoekwoning14,8%10,7%
Tussenwoning33,3%29,2%
Appartement7,0%25,0%
Onbekend type0,1%0,1%

Kern Sluiskil Terneuzen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
392
34,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.287 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Terneuzen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.