Groenpeil

Verspreide huizen Midsland-Zuid in Terschelling

Buurt in wijk Wijk 01 Midsland, gemeente Terschelling, postcodegebied 8891. 325 inwoners in 154 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 184 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 33,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 43,7%.

Woningen
154
CBS 2025
Inwoners
325
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 548.000
CBS 2025, gemeente € 456.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
33,2%
EP-Online, 184 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Midsland-Zuid
Labelverdeling Verspreide huizen Midsland-Zuid
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%1
A+++2,7%5
A++1,6%3
A+1,1%2
A14,1%26
B13,0%24
C22,8%42
D14,7%27
E7,6%14
F7,1%13
G14,7%27
Totaal gelabeld100%184
Ter vergelijking: gemeente Terschelling
Ter vergelijking: gemeente Terschelling
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%5
A+++3,7%66
A++0,3%5
A+1,4%25
A18,0%321
B20,0%355
C23,0%409
D8,9%158
E5,5%98
F6,4%114
G12,5%223
Totaal gelabeld100%1.779
Energielabels Verspreide huizen Midsland-Zuid vergeleken met Terschelling
LabelStavenVerspreide huizen Midsland-ZuidTerschelling
A++++0,5%0,3%
A+++2,7%3,7%
A++1,6%0,3%
A+1,1%1,4%
A14,1%18,0%
B13,0%20,0%
C22,8%23,0%
D14,7%8,9%
E7,6%5,5%
F7,1%6,4%
G14,7%12,5%

Verspreide huizen Midsland-Zuid Terschelling

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Midsland-Zuid vergeleken met Terschelling
BouwperiodeStavenVerspreide huizen Midsland-ZuidTerschelling
vóór 194516,8%22,0%
1945–196423,9%15,9%
1965–197416,8%13,8%
1975–19917,6%10,3%
1992–200525,0%17,8%
2006–20147,6%15,5%
2015 en later2,2%4,7%

Verspreide huizen Midsland-Zuid Terschelling

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 25,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Midsland-Zuid vergeleken met Terschelling
WoningtypeStavenVerspreide huizen Midsland-ZuidTerschelling
Vrijstaand26,6%23,4%
Twee-onder-een-kap4,9%15,5%
Hoekwoning1,1%6,7%
Tussenwoning1,1%13,0%
Appartement15,8%21,4%
Onbekend type50,5%19,8%

Verspreide huizen Midsland-Zuid Terschelling

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Midsland

Alle buurten in Terschelling

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.