Groenpeil

Oosterend in Texel

Buurt in wijk Wijk 00 Het Oude Land en duingebied, gemeente Texel, postcodegebied 1794. 940 inwoners in 432 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 281 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,5%.

Woningen
432
CBS 2025
Inwoners
940
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 396.000
CBS 2025, gemeente € 406.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
39,9%
EP-Online, 281 gelabeld
Dekking energielabels
65,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oosterend
Labelverdeling Oosterend
LabelAandeelWoningen
A++++6,0%17
A+++8,5%24
A++0,4%1
A+1,1%3
A14,2%40
B9,6%27
C23,5%66
D13,9%39
E6,8%19
F7,8%22
G8,2%23
Totaal gelabeld100%281
Ter vergelijking: gemeente Texel
Ter vergelijking: gemeente Texel
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%114
A+++7,5%506
A++2,6%177
A+2,0%133
A18,3%1.240
B15,4%1.042
C28,3%1.913
D10,6%715
E5,1%343
F4,2%283
G4,4%295
Totaal gelabeld100%6.761
Energielabels Oosterend vergeleken met Texel
LabelStavenOosterendTexel
A++++6,0%1,7%
A+++8,5%7,5%
A++0,4%2,6%
A+1,1%2,0%
A14,2%18,3%
B9,6%15,4%
C23,5%28,3%
D13,9%10,6%
E6,8%5,1%
F7,8%4,2%
G8,2%4,4%

Oosterend Texel

Deze verdeling gaat over de 65,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oosterend vergeleken met Texel
BouwperiodeStavenOosterendTexel
vóór 194524,2%10,6%
1945–19649,6%10,7%
1965–197421,4%12,6%
1975–199114,2%23,2%
1992–20055,3%19,8%
2006–20146,0%6,9%
2015 en later19,2%16,2%

Oosterend Texel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 24,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oosterend vergeleken met Texel
WoningtypeStavenOosterendTexel
Vrijstaand31,7%15,8%
Twee-onder-een-kap18,9%10,2%
Hoekwoning10,0%7,8%
Tussenwoning16,7%13,4%
Appartement11,0%21,5%
Onbekend type11,7%31,2%

Oosterend Texel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
124
28,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
414 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Het Oude Land en duingebied

Alle buurten in Texel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.