Groenpeil

Scherpenisse in Tholen

Buurt in wijk Scherpenisse, gemeente Tholen, postcodegebied 4694. 1.660 inwoners in 659 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 368 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,0%.

Woningen
659
CBS 2025
Inwoners
1.660
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 274.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
42,1%
EP-Online, 368 gelabeld
Dekking energielabels
55,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Scherpenisse
Labelverdeling Scherpenisse
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%6
A+++0,8%3
A++0,8%3
A+4,1%15
A17,9%66
B16,8%62
C26,4%97
D10,1%37
E4,9%18
F6,8%25
G9,8%36
Totaal gelabeld100%368
Ter vergelijking: gemeente Tholen
Ter vergelijking: gemeente Tholen
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%72
A+++5,6%398
A++2,3%162
A+3,5%247
A24,4%1.720
B17,2%1.210
C23,0%1.620
D8,8%619
E5,3%374
F4,0%282
G4,9%348
Totaal gelabeld100%7.052
Energielabels Scherpenisse vergeleken met Tholen
LabelStavenScherpenisseTholen
A++++1,6%1,0%
A+++0,8%5,6%
A++0,8%2,3%
A+4,1%3,5%
A17,9%24,4%
B16,8%17,2%
C26,4%23,0%
D10,1%8,8%
E4,9%5,3%
F6,8%4,0%
G9,8%4,9%

Scherpenisse Tholen

Deze verdeling gaat over de 55,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Scherpenisse vergeleken met Tholen
BouwperiodeStavenScherpenisseTholen
vóór 194531,0%17,6%
1945–19646,8%7,8%
1965–197420,1%19,7%
1975–199124,7%20,6%
1992–20059,0%11,4%
2006–20146,0%11,8%
2015 en later2,4%11,3%

Scherpenisse Tholen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 31,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Scherpenisse vergeleken met Tholen
WoningtypeStavenScherpenisseTholen
Vrijstaand20,4%15,9%
Twee-onder-een-kap23,6%19,0%
Hoekwoning12,5%14,5%
Tussenwoning36,4%32,3%
Appartement7,1%15,5%
Onbekend type0,0%2,9%

Scherpenisse Tholen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
286
43,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
934 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Scherpenisse

Alle buurten in Tholen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.