Groenpeil

Verspreide huizen Stavenisse in Tholen

Buurt in wijk Stavenisse, gemeente Tholen, postcodegebied 4696. 175 inwoners in 59 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 41 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 82,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,0%.

Woningen
59
CBS 2025
Inwoners
175
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 437.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
82,9%
EP-Online, 41 gelabeld
Dekking energielabels
69,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Stavenisse
Labelverdeling Verspreide huizen Stavenisse
LabelAandeelWoningen
A+++36,6%15
A+2,4%1
A14,6%6
B29,3%12
C7,3%3
E2,4%1
F2,4%1
G4,9%2
Totaal gelabeld100%41
Ter vergelijking: gemeente Tholen
Ter vergelijking: gemeente Tholen
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%72
A+++5,6%398
A++2,3%162
A+3,5%247
A24,4%1.720
B17,2%1.210
C23,0%1.620
D8,8%619
E5,3%374
F4,0%282
G4,9%348
Totaal gelabeld100%7.052
Energielabels Verspreide huizen Stavenisse vergeleken met Tholen
LabelStavenVerspreide huizen StavenisseTholen
A++++0,0%1,0%
A+++36,6%5,6%
A++0,0%2,3%
A+2,4%3,5%
A14,6%24,4%
B29,3%17,2%
C7,3%23,0%
D0,0%8,8%
E2,4%5,3%
F2,4%4,0%
G4,9%4,9%

Verspreide huizen Stavenisse Tholen

Deze verdeling gaat over de 69,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Stavenisse vergeleken met Tholen
BouwperiodeStavenVerspreide huizen StavenisseTholen
vóór 19457,3%17,6%
1945–19647,3%7,8%
1965–19744,9%19,7%
1975–19914,9%20,6%
1992–200529,3%11,4%
2006–20149,8%11,8%
2015 en later36,6%11,3%

Verspreide huizen Stavenisse Tholen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 36,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Stavenisse vergeleken met Tholen
WoningtypeStavenVerspreide huizen StavenisseTholen
Vrijstaand31,7%15,9%
Twee-onder-een-kap12,2%19,0%
Hoekwoning14,6%14,5%
Tussenwoning22,0%32,3%
Appartement0,0%15,5%
Onbekend type19,5%2,9%

Verspreide huizen Stavenisse Tholen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
19
32,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
123 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Stavenisse

Alle buurten in Tholen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.