Groenpeil

Heikant Zuid-West in Tilburg

Buurt in wijk Heikant, gemeente Tilburg, postcodegebied 5011. 1.630 inwoners in 693 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 593 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
693
CBS 2025
Inwoners
1.630
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 245.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
22,0%
CBS 2025
Label A of B
42,5%
EP-Online, 593 gelabeld
Dekking energielabels
85,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Heikant Zuid-West
Labelverdeling Heikant Zuid-West
LabelAandeelWoningen
A++8,1%48
A+8,1%48
A1,0%6
B25,3%150
C8,9%53
D43,2%256
E5,2%31
F0,2%1
Totaal gelabeld100%593
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%581
A+++3,5%2.624
A++3,5%2.611
A+5,9%4.414
A35,0%26.377
B14,2%10.695
C20,2%15.211
D8,3%6.228
E4,3%3.273
F2,6%1.936
G1,8%1.321
Totaal gelabeld100%75.271
Energielabels Heikant Zuid-West vergeleken met Tilburg
LabelStavenHeikant Zuid-WestTilburg
A++++0,0%0,8%
A+++0,0%3,5%
A++8,1%3,5%
A+8,1%5,9%
A1,0%35,0%
B25,3%14,2%
C8,9%20,2%
D43,2%8,3%
E5,2%4,3%
F0,2%2,6%
G0,0%1,8%

Heikant Zuid-West Tilburg

Deze verdeling gaat over de 85,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Heikant Zuid-West vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenHeikant Zuid-WestTilburg
vóór 19450,0%13,4%
1945–19640,2%14,0%
1965–197499,3%17,2%
1975–19910,5%19,9%
1992–20050,0%13,7%
2006–20140,0%12,5%
2015 en later0,0%9,3%

Heikant Zuid-West Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 99,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Heikant Zuid-West vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenHeikant Zuid-WestTilburg
Vrijstaand0,2%4,2%
Twee-onder-een-kap5,7%11,7%
Hoekwoning1,7%6,2%
Tussenwoning27,5%32,6%
Appartement64,9%45,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Heikant Zuid-West Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
23,0%
CBS 2024
Installaties
40
5,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
139 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Heikant

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.