Groenpeil

Het Zand Noord-West in Tilburg

Buurt in wijk Het Zand, gemeente Tilburg, postcodegebied 5042. 1.230 inwoners in 650 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 491 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 6,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
650
CBS 2025
Inwoners
1.230
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 257.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
36,0%
CBS 2025
Label A of B
6,9%
EP-Online, 491 gelabeld
Dekking energielabels
75,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Het Zand Noord-West
Labelverdeling Het Zand Noord-West
LabelAandeelWoningen
A+0,2%1
A2,2%11
B4,5%22
C64,6%317
D17,7%87
E3,9%19
F6,1%30
G0,8%4
Totaal gelabeld100%491
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%581
A+++3,5%2.624
A++3,5%2.611
A+5,9%4.414
A35,0%26.377
B14,2%10.695
C20,2%15.211
D8,3%6.228
E4,3%3.273
F2,6%1.936
G1,8%1.321
Totaal gelabeld100%75.271
Energielabels Het Zand Noord-West vergeleken met Tilburg
LabelStavenHet Zand Noord-WestTilburg
A++++0,0%0,8%
A+++0,0%3,5%
A++0,0%3,5%
A+0,2%5,9%
A2,2%35,0%
B4,5%14,2%
C64,6%20,2%
D17,7%8,3%
E3,9%4,3%
F6,1%2,6%
G0,8%1,8%

Het Zand Noord-West Tilburg

Deze verdeling gaat over de 75,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Het Zand Noord-West vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenHet Zand Noord-WestTilburg
vóór 19450,0%13,4%
1945–196418,7%14,0%
1965–197465,8%17,2%
1975–199114,7%19,9%
1992–20050,0%13,7%
2006–20140,8%12,5%
2015 en later0,0%9,3%

Het Zand Noord-West Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 65,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Het Zand Noord-West vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenHet Zand Noord-WestTilburg
Vrijstaand0,0%4,2%
Twee-onder-een-kap2,6%11,7%
Hoekwoning2,2%6,2%
Tussenwoning23,0%32,6%
Appartement72,1%45,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Het Zand Noord-West Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
12,0%
CBS 2024
Installaties
45
6,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
155 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Het Zand

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.