Groenpeil

Huibeven West in Tilburg

Buurt in wijk Huibeven, gemeente Tilburg, postcodegebied 5043. 2.000 inwoners in 930 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 435 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
930
CBS 2025
Inwoners
2.000
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 299.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
59,0%
CBS 2025
Label A of B
94,3%
EP-Online, 435 gelabeld
Dekking energielabels
46,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Huibeven West
Labelverdeling Huibeven West
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++1,8%8
A+10,1%44
A62,8%273
B19,3%84
C5,5%24
D0,2%1
Totaal gelabeld100%435
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%581
A+++3,5%2.624
A++3,5%2.611
A+5,9%4.414
A35,0%26.377
B14,2%10.695
C20,2%15.211
D8,3%6.228
E4,3%3.273
F2,6%1.936
G1,8%1.321
Totaal gelabeld100%75.271
Energielabels Huibeven West vergeleken met Tilburg
LabelStavenHuibeven WestTilburg
A++++0,0%0,8%
A+++0,2%3,5%
A++1,8%3,5%
A+10,1%5,9%
A62,8%35,0%
B19,3%14,2%
C5,5%20,2%
D0,2%8,3%
E0,0%4,3%
F0,0%2,6%
G0,0%1,8%

Huibeven West Tilburg

Deze verdeling gaat over de 46,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Huibeven West vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenHuibeven WestTilburg
vóór 19450,0%13,4%
1945–19640,0%14,0%
1965–19740,0%17,2%
1975–199177,2%19,9%
1992–200513,8%13,7%
2006–20149,0%12,5%
2015 en later0,0%9,3%

Huibeven West Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 77,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Huibeven West vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenHuibeven WestTilburg
Vrijstaand1,8%4,2%
Twee-onder-een-kap20,2%11,7%
Hoekwoning8,0%6,2%
Tussenwoning49,0%32,6%
Appartement20,9%45,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Huibeven West Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
278
29,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
962 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
32 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Huibeven

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.