Groenpeil

Kleurenbuurt Noord in Tilburg

Buurt in wijk Wandelbos Noord, gemeente Tilburg, postcodegebied 5044. 1.165 inwoners in 548 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 401 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
548
CBS 2025
Inwoners
1.165
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 240.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
22,0%
CBS 2025
Label A of B
56,6%
EP-Online, 401 gelabeld
Dekking energielabels
73,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kleurenbuurt Noord
Labelverdeling Kleurenbuurt Noord
LabelAandeelWoningen
A+++4,0%16
A++2,0%8
A+10,5%42
A17,0%68
B23,2%93
C28,2%113
D8,2%33
E3,5%14
F3,5%14
Totaal gelabeld100%401
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%581
A+++3,5%2.624
A++3,5%2.611
A+5,9%4.414
A35,0%26.377
B14,2%10.695
C20,2%15.211
D8,3%6.228
E4,3%3.273
F2,6%1.936
G1,8%1.321
Totaal gelabeld100%75.271
Energielabels Kleurenbuurt Noord vergeleken met Tilburg
LabelStavenKleurenbuurt NoordTilburg
A++++0,0%0,8%
A+++4,0%3,5%
A++2,0%3,5%
A+10,5%5,9%
A17,0%35,0%
B23,2%14,2%
C28,2%20,2%
D8,2%8,3%
E3,5%4,3%
F3,5%2,6%
G0,0%1,8%

Kleurenbuurt Noord Tilburg

Deze verdeling gaat over de 73,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kleurenbuurt Noord vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenKleurenbuurt NoordTilburg
vóór 19450,0%13,4%
1945–196431,7%14,0%
1965–197456,1%17,2%
1975–19910,0%19,9%
1992–20052,2%13,7%
2006–20140,0%12,5%
2015 en later10,0%9,3%

Kleurenbuurt Noord Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 56,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kleurenbuurt Noord vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenKleurenbuurt NoordTilburg
Vrijstaand0,2%4,2%
Twee-onder-een-kap5,5%11,7%
Hoekwoning4,0%6,2%
Tussenwoning22,4%32,6%
Appartement67,8%45,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Kleurenbuurt Noord Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wandelbos Noord

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.