Groenpeil

Landbouwbuurt in Tilburg

Buurt in wijk Groenewoud, gemeente Tilburg, postcodegebied 5022. 935 inwoners in 401 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 364 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 84,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
401
CBS 2025
Inwoners
935
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 253.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
6,0%
CBS 2025
Label A of B
84,9%
EP-Online, 364 gelabeld
Dekking energielabels
90,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Landbouwbuurt
Labelverdeling Landbouwbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++3,8%14
A++0,3%1
A+0,5%2
A51,9%189
B28,3%103
C11,3%41
D1,6%6
E1,1%4
F1,1%4
Totaal gelabeld100%364
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%581
A+++3,5%2.624
A++3,5%2.611
A+5,9%4.414
A35,0%26.377
B14,2%10.695
C20,2%15.211
D8,3%6.228
E4,3%3.273
F2,6%1.936
G1,8%1.321
Totaal gelabeld100%75.271
Energielabels Landbouwbuurt vergeleken met Tilburg
LabelStavenLandbouwbuurtTilburg
A++++0,0%0,8%
A+++3,8%3,5%
A++0,3%3,5%
A+0,5%5,9%
A51,9%35,0%
B28,3%14,2%
C11,3%20,2%
D1,6%8,3%
E1,1%4,3%
F1,1%2,6%
G0,0%1,8%

Landbouwbuurt Tilburg

Deze verdeling gaat over de 90,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Landbouwbuurt vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenLandbouwbuurtTilburg
vóór 19453,0%13,4%
1945–196493,1%14,0%
1965–19740,0%17,2%
1975–19910,0%19,9%
1992–20050,0%13,7%
2006–20140,0%12,5%
2015 en later3,8%9,3%

Landbouwbuurt Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 93,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Landbouwbuurt vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenLandbouwbuurtTilburg
Vrijstaand0,0%4,2%
Twee-onder-een-kap9,6%11,7%
Hoekwoning14,8%6,2%
Tussenwoning71,7%32,6%
Appartement3,8%45,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Landbouwbuurt Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
169
42,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
475 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Groenewoud

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.