Groenpeil

Sint Anna Zuid in Tilburg

Buurt in wijk Sint Anna, gemeente Tilburg, postcodegebied 5025. 1.340 inwoners in 683 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 416 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,9%.

Woningen
683
CBS 2025
Inwoners
1.340
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 274.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
38,0%
CBS 2025
Label A of B
43,5%
EP-Online, 416 gelabeld
Dekking energielabels
60,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Sint Anna Zuid
Labelverdeling Sint Anna Zuid
LabelAandeelWoningen
A++1,0%4
A+1,0%4
A20,9%87
B20,7%86
C22,6%94
D13,9%58
E9,1%38
F6,0%25
G4,8%20
Totaal gelabeld100%416
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%597
A+++3,8%2.879
A++3,6%2.688
A+6,1%4.612
A34,3%25.795
B14,2%10.705
C20,3%15.269
D8,3%6.255
E4,3%3.205
F2,5%1.891
G1,6%1.229
Totaal gelabeld100%75.125
Energielabels Sint Anna Zuid vergeleken met Tilburg
LabelStavenSint Anna ZuidTilburg
A++++0,0%0,8%
A+++0,0%3,8%
A++1,0%3,6%
A+1,0%6,1%
A20,9%34,3%
B20,7%14,2%
C22,6%20,3%
D13,9%8,3%
E9,1%4,3%
F6,0%2,5%
G4,8%1,6%

Sint Anna Zuid Tilburg

Deze verdeling gaat over de 60,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Sint Anna Zuid vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenSint Anna ZuidTilburg
vóór 194547,1%13,5%
1945–19642,6%14,1%
1965–19740,7%17,3%
1975–199124,8%19,9%
1992–200512,5%13,7%
2006–201412,0%12,1%
2015 en later0,2%9,4%

Sint Anna Zuid Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 47,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Sint Anna Zuid vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenSint Anna ZuidTilburg
Vrijstaand0,7%4,2%
Twee-onder-een-kap6,0%11,5%
Hoekwoning7,2%6,5%
Tussenwoning34,1%32,7%
Appartement51,9%45,2%
Onbekend type0,0%0,0%

Sint Anna Zuid Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
16,0%
CBS 2024
Installaties
64
9,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
178 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Sint Anna

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.