Groenpeil

Talentsquare in Tilburg

Buurt in wijk Spoorzone Zuid, gemeente Tilburg, postcodegebied 5038. 945 inwoners in 657 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 657 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
657
CBS 2025
Inwoners
945
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 186.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
0,0%
CBS 2025
Label A of B
99,5%
EP-Online, 657 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Talentsquare
Labelverdeling Talentsquare
LabelAandeelWoningen
A+++4,7%31
A++16,3%107
A+9,6%63
A62,9%413
B6,1%40
C0,5%3
Totaal gelabeld100%657
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%581
A+++3,5%2.624
A++3,5%2.611
A+5,9%4.414
A35,0%26.377
B14,2%10.695
C20,2%15.211
D8,3%6.228
E4,3%3.273
F2,6%1.936
G1,8%1.321
Totaal gelabeld100%75.271
Energielabels Talentsquare vergeleken met Tilburg
LabelStavenTalentsquareTilburg
A++++0,0%0,8%
A+++4,7%3,5%
A++16,3%3,5%
A+9,6%5,9%
A62,9%35,0%
B6,1%14,2%
C0,5%20,2%
D0,0%8,3%
E0,0%4,3%
F0,0%2,6%
G0,0%1,8%

Talentsquare Tilburg

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Talentsquare vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenTalentsquareTilburg
vóór 19450,0%13,4%
1945–19640,0%14,0%
1965–19740,0%17,2%
1975–19910,0%19,9%
1992–20050,0%13,7%
2006–201476,9%12,5%
2015 en later23,1%9,3%

Talentsquare Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 76,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Talentsquare vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenTalentsquareTilburg
Vrijstaand0,0%4,2%
Twee-onder-een-kap0,0%11,7%
Hoekwoning0,0%6,2%
Tussenwoning0,0%32,6%
Appartement100,0%45,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Talentsquare Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
0,0%
CBS 2024
Installaties
0
CBS 2022
Opgesteld vermogen
0 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Spoorzone Zuid

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.