Groenpeil

Theresia Midden in Tilburg

Buurt in wijk Theresia, gemeente Tilburg, postcodegebied 5041. 2.370 inwoners in 1.319 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.038 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
1.319
CBS 2025
Inwoners
2.370
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 325.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
35,0%
CBS 2025
Label A of B
75,3%
EP-Online, 1.038 gelabeld
Dekking energielabels
78,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Theresia Midden
Labelverdeling Theresia Midden
LabelAandeelWoningen
A+++8,2%85
A++0,5%5
A+0,5%5
A58,5%607
B7,7%80
C10,3%107
D4,5%47
E4,0%42
F2,6%27
G3,2%33
Totaal gelabeld100%1.038
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%581
A+++3,5%2.624
A++3,5%2.611
A+5,9%4.414
A35,0%26.377
B14,2%10.695
C20,2%15.211
D8,3%6.228
E4,3%3.273
F2,6%1.936
G1,8%1.321
Totaal gelabeld100%75.271
Energielabels Theresia Midden vergeleken met Tilburg
LabelStavenTheresia MiddenTilburg
A++++0,0%0,8%
A+++8,2%3,5%
A++0,5%3,5%
A+0,5%5,9%
A58,5%35,0%
B7,7%14,2%
C10,3%20,2%
D4,5%8,3%
E4,0%4,3%
F2,6%2,6%
G3,2%1,8%

Theresia Midden Tilburg

Deze verdeling gaat over de 78,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Theresia Midden vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenTheresia MiddenTilburg
vóór 194517,6%13,4%
1945–19642,8%14,0%
1965–19740,0%17,2%
1975–199126,0%19,9%
1992–20059,6%13,7%
2006–201425,8%12,5%
2015 en later18,1%9,3%

Theresia Midden Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 26,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Theresia Midden vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenTheresia MiddenTilburg
Vrijstaand0,6%4,2%
Twee-onder-een-kap4,0%11,7%
Hoekwoning5,8%6,2%
Tussenwoning24,3%32,6%
Appartement65,3%45,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Theresia Midden Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
21,0%
CBS 2024
Installaties
179
13,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
609 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
32 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Theresia

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.