Groenpeil

Albergen noord in Tubbergen

Buurt in wijk Wijk 01 Albergen, gemeente Tubbergen, postcodegebied 7665. 950 inwoners in 444 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 239 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 33,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,3%.

Woningen
444
CBS 2025
Inwoners
950
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 373.000
CBS 2025, gemeente € 432.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
33,9%
EP-Online, 239 gelabeld
Dekking energielabels
53,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Albergen noord
Labelverdeling Albergen noord
LabelAandeelWoningen
A+++8,8%21
A++0,8%2
A+0,8%2
A11,7%28
B11,7%28
C41,8%100
D8,4%20
E7,1%17
F4,2%10
G4,6%11
Totaal gelabeld100%239
Ter vergelijking: gemeente Tubbergen
Ter vergelijking: gemeente Tubbergen
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%60
A+++7,2%270
A++4,0%150
A+3,5%133
A34,0%1.282
B14,1%533
C20,9%791
D5,4%205
E3,4%130
F2,5%94
G3,4%128
Totaal gelabeld100%3.776
Energielabels Albergen noord vergeleken met Tubbergen
LabelStavenAlbergen noordTubbergen
A++++0,0%1,6%
A+++8,8%7,2%
A++0,8%4,0%
A+0,8%3,5%
A11,7%34,0%
B11,7%14,1%
C41,8%20,9%
D8,4%5,4%
E7,1%3,4%
F4,2%2,5%
G4,6%3,4%

Albergen noord Tubbergen

Deze verdeling gaat over de 53,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Albergen noord vergeleken met Tubbergen
BouwperiodeStavenAlbergen noordTubbergen
vóór 19455,4%5,9%
1945–196417,2%11,4%
1965–197425,1%14,4%
1975–199142,3%28,4%
1992–20056,7%18,8%
2006–20140,8%13,5%
2015 en later2,5%7,5%

Albergen noord Tubbergen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 42,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Albergen noord vergeleken met Tubbergen
WoningtypeStavenAlbergen noordTubbergen
Vrijstaand37,7%35,5%
Twee-onder-een-kap26,4%27,3%
Hoekwoning11,3%7,5%
Tussenwoning14,2%11,1%
Appartement10,5%17,9%
Onbekend type0,0%0,7%

Albergen noord Tubbergen

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Albergen

Alle buurten in Tubbergen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.