Groenpeil

Mariaparochie in Tubbergen

Buurt in wijk Wijk Mariaparochie, gemeente Tubbergen, postcodegebied 7614. 255 inwoners in 108 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 85 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,3%.

Woningen
108
CBS 2025
Inwoners
255
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 402.000
CBS 2025, gemeente € 432.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
75,3%
EP-Online, 85 gelabeld
Dekking energielabels
78,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Mariaparochie
Labelverdeling Mariaparochie
LabelAandeelWoningen
A+++25,9%22
A++22,4%19
A+3,5%3
A9,4%8
B14,1%12
C16,5%14
D1,2%1
E1,2%1
F3,5%3
G2,4%2
Totaal gelabeld100%85
Ter vergelijking: gemeente Tubbergen
Ter vergelijking: gemeente Tubbergen
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%60
A+++7,2%270
A++4,0%150
A+3,5%133
A34,0%1.282
B14,1%533
C20,9%791
D5,4%205
E3,4%130
F2,5%94
G3,4%128
Totaal gelabeld100%3.776
Energielabels Mariaparochie vergeleken met Tubbergen
LabelStavenMariaparochieTubbergen
A++++0,0%1,6%
A+++25,9%7,2%
A++22,4%4,0%
A+3,5%3,5%
A9,4%34,0%
B14,1%14,1%
C16,5%20,9%
D1,2%5,4%
E1,2%3,4%
F3,5%2,5%
G2,4%3,4%

Mariaparochie Tubbergen

Deze verdeling gaat over de 78,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Mariaparochie vergeleken met Tubbergen
BouwperiodeStavenMariaparochieTubbergen
vóór 19453,5%5,9%
1945–19645,9%11,4%
1965–19743,5%14,4%
1975–199164,7%28,4%
1992–20051,2%18,8%
2006–20141,2%13,5%
2015 en later20,0%7,5%

Mariaparochie Tubbergen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 64,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Mariaparochie vergeleken met Tubbergen
WoningtypeStavenMariaparochieTubbergen
Vrijstaand24,7%35,5%
Twee-onder-een-kap38,8%27,3%
Hoekwoning15,3%7,5%
Tussenwoning16,5%11,1%
Appartement4,7%17,9%
Onbekend type0,0%0,7%

Mariaparochie Tubbergen

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Tubbergen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.