Groenpeil

Buurtschap Linde in Twenterand

Buurt in wijk Den Ham, gemeente Twenterand, postcodegebied 7683. 485 inwoners in 161 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 93 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 33,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,2%.

Woningen
161
CBS 2025
Inwoners
485
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 461.000
CBS 2025, gemeente € 354.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
33,3%
EP-Online, 93 gelabeld
Dekking energielabels
57,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buurtschap Linde
Labelverdeling Buurtschap Linde
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%1
A+++2,2%2
A+2,2%2
A19,4%18
B8,6%8
C39,8%37
D6,5%6
E1,1%1
F6,5%6
G12,9%12
Totaal gelabeld100%93
Ter vergelijking: gemeente Twenterand
Ter vergelijking: gemeente Twenterand
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%149
A+++3,3%259
A++2,1%166
A+4,9%382
A28,4%2.198
B15,4%1.195
C24,1%1.864
D7,8%604
E4,7%365
F2,8%216
G4,4%340
Totaal gelabeld100%7.738
Energielabels Buurtschap Linde vergeleken met Twenterand
LabelStavenBuurtschap LindeTwenterand
A++++1,1%1,9%
A+++2,2%3,3%
A++0,0%2,1%
A+2,2%4,9%
A19,4%28,4%
B8,6%15,4%
C39,8%24,1%
D6,5%7,8%
E1,1%4,7%
F6,5%2,8%
G12,9%4,4%

Buurtschap Linde Twenterand

Deze verdeling gaat over de 57,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buurtschap Linde vergeleken met Twenterand
BouwperiodeStavenBuurtschap LindeTwenterand
vóór 194516,1%7,3%
1945–19647,5%13,4%
1965–197411,8%21,0%
1975–19915,4%27,3%
1992–200538,7%15,6%
2006–20147,5%8,9%
2015 en later12,9%6,5%

Buurtschap Linde Twenterand

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 38,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buurtschap Linde vergeleken met Twenterand
WoningtypeStavenBuurtschap LindeTwenterand
Vrijstaand45,2%24,9%
Twee-onder-een-kap7,5%28,8%
Hoekwoning0,0%11,1%
Tussenwoning0,0%21,2%
Appartement0,0%13,3%
Onbekend type47,3%0,7%

Buurtschap Linde Twenterand

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
37
23,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
245 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Den Ham

Alle buurten in Twenterand

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.