Groenpeil

Verspreide huizen ten oosten van kanaal in Twenterand

Buurt in wijk Vriezenveen (kern), gemeente Twenterand, postcodegebied 7671. 220 inwoners in 77 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 37 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,2%.

Woningen
77
CBS 2025
Inwoners
220
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 402.000
CBS 2025, gemeente € 354.000
Koopwoningen
90,0%
CBS 2025
Label A of B
48,6%
EP-Online, 37 gelabeld
Dekking energielabels
48,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen ten oosten van kanaal
Labelverdeling Verspreide huizen ten oosten van kanaal
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%1
A+++24,3%9
A++2,7%1
A+2,7%1
A5,4%2
B10,8%4
C18,9%7
D13,5%5
E5,4%2
F5,4%2
G8,1%3
Totaal gelabeld100%37
Ter vergelijking: gemeente Twenterand
Ter vergelijking: gemeente Twenterand
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%149
A+++3,3%259
A++2,1%166
A+4,9%382
A28,4%2.198
B15,4%1.195
C24,1%1.864
D7,8%604
E4,7%365
F2,8%216
G4,4%340
Totaal gelabeld100%7.738
Energielabels Verspreide huizen ten oosten van kanaal vergeleken met Twenterand
LabelStavenVerspreide huizen ten oosten van kanaalTwenterand
A++++2,7%1,9%
A+++24,3%3,3%
A++2,7%2,1%
A+2,7%4,9%
A5,4%28,4%
B10,8%15,4%
C18,9%24,1%
D13,5%7,8%
E5,4%4,7%
F5,4%2,8%
G8,1%4,4%

Verspreide huizen ten oosten van kanaal Twenterand

Deze verdeling gaat over de 48,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen ten oosten van kanaal vergeleken met Twenterand
BouwperiodeStavenVerspreide huizen ten oosten van kanaalTwenterand
vóór 194521,6%7,3%
1945–196435,1%13,4%
1965–19740,0%21,0%
1975–199121,6%27,3%
1992–200510,8%15,6%
2006–20140,0%8,9%
2015 en later10,8%6,5%

Verspreide huizen ten oosten van kanaal Twenterand

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 35,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen ten oosten van kanaal vergeleken met Twenterand
WoningtypeStavenVerspreide huizen ten oosten van kanaalTwenterand
Vrijstaand62,2%24,9%
Twee-onder-een-kap8,1%28,8%
Hoekwoning10,8%11,1%
Tussenwoning13,5%21,2%
Appartement5,4%13,3%
Onbekend type0,0%0,7%

Verspreide huizen ten oosten van kanaal Twenterand

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
27
35,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
173 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Vriezenveen (kern)

Alle buurten in Twenterand

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.