Groenpeil

Westerhaar-West in Twenterand

Buurt in wijk Westerhaar-Vriezenveensewijk, gemeente Twenterand, postcodegebied 7676. 2.195 inwoners in 939 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 678 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,2%.

Woningen
939
CBS 2025
Inwoners
2.195
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 288.000
CBS 2025, gemeente € 354.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
54,7%
EP-Online, 678 gelabeld
Dekking energielabels
72,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Westerhaar-West
Labelverdeling Westerhaar-West
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%8
A+++2,7%18
A++2,7%18
A+14,0%95
A24,8%168
B9,4%64
C22,3%151
D12,7%86
E7,2%49
F1,3%9
G1,8%12
Totaal gelabeld100%678
Ter vergelijking: gemeente Twenterand
Ter vergelijking: gemeente Twenterand
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%149
A+++3,3%259
A++2,1%166
A+4,9%382
A28,4%2.198
B15,4%1.195
C24,1%1.864
D7,8%604
E4,7%365
F2,8%216
G4,4%340
Totaal gelabeld100%7.738
Energielabels Westerhaar-West vergeleken met Twenterand
LabelStavenWesterhaar-WestTwenterand
A++++1,2%1,9%
A+++2,7%3,3%
A++2,7%2,1%
A+14,0%4,9%
A24,8%28,4%
B9,4%15,4%
C22,3%24,1%
D12,7%7,8%
E7,2%4,7%
F1,3%2,8%
G1,8%4,4%

Westerhaar-West Twenterand

Deze verdeling gaat over de 72,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Westerhaar-West vergeleken met Twenterand
BouwperiodeStavenWesterhaar-WestTwenterand
vóór 19452,2%7,3%
1945–19646,8%13,4%
1965–197443,1%21,0%
1975–199128,3%27,3%
1992–200510,0%15,6%
2006–20143,4%8,9%
2015 en later6,2%6,5%

Westerhaar-West Twenterand

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 43,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Westerhaar-West vergeleken met Twenterand
WoningtypeStavenWesterhaar-WestTwenterand
Vrijstaand14,5%24,9%
Twee-onder-een-kap15,8%28,8%
Hoekwoning26,7%11,1%
Tussenwoning37,2%21,2%
Appartement5,9%13,3%
Onbekend type0,0%0,7%

Westerhaar-West Twenterand

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
228
24,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
968 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Westerhaar-Vriezenveensewijk

Alle buurten in Twenterand

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.