Groenpeil

Industrieterrein II in Urk

Buurt in wijk Wijk 00 Urk, gemeente Urk, postcodegebied 8321 en postcodegebied 8323. 190 inwoners in 184 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 264 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,1%.

Woningen
184
CBS 2025
Inwoners
190
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 247.000
CBS 2025, gemeente € 359.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
99,6%
EP-Online, 264 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Industrieterrein II
Labelverdeling Industrieterrein II
LabelAandeelWoningen
A++++15,9%42
A+++67,0%177
A++15,9%42
A+0,4%1
A0,4%1
F0,4%1
Totaal gelabeld100%264
Ter vergelijking: gemeente Urk
Ter vergelijking: gemeente Urk
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%46
A+++9,3%326
A++3,1%109
A+5,0%175
A34,8%1.214
B14,6%509
C19,5%681
D4,6%159
E2,6%90
F2,0%70
G3,2%113
Totaal gelabeld100%3.492
Energielabels Industrieterrein II vergeleken met Urk
LabelStavenIndustrieterrein IIUrk
A++++15,9%1,3%
A+++67,0%9,3%
A++15,9%3,1%
A+0,4%5,0%
A0,4%34,8%
B0,0%14,6%
C0,0%19,5%
D0,0%4,6%
E0,0%2,6%
F0,4%2,0%
G0,0%3,2%

Industrieterrein II Urk

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Industrieterrein II vergeleken met Urk
BouwperiodeStavenIndustrieterrein IIUrk
vóór 19450,0%5,4%
1945–19640,4%10,1%
1965–19740,0%10,1%
1975–19910,0%23,4%
1992–20050,0%17,8%
2006–20140,4%15,3%
2015 en later99,2%18,0%

Industrieterrein II Urk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 99,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Industrieterrein II vergeleken met Urk
WoningtypeStavenIndustrieterrein IIUrk
Vrijstaand3,4%8,1%
Twee-onder-een-kap15,2%25,3%
Hoekwoning29,5%11,9%
Tussenwoning40,5%36,0%
Appartement11,4%18,5%
Onbekend type0,0%0,3%

Industrieterrein II Urk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
4
2,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
31 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Urk

Alle buurten in Urk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.