Vaals
Gemeente Vaals in Limburg, 10.007 inwoners en 5.875 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 5.875
- CBS 2025
- Inwoners
- 10.007
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 238.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 46,5%
- van 3.496 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 59,5%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 8 |
| A+++ | 3,4% | 119 |
| A++ | 1,8% | 63 |
| A+ | 5,2% | 183 |
| A | 22,2% | 776 |
| B | 13,6% | 476 |
| C | 32,6% | 1.140 |
| D | 6,9% | 241 |
| E | 6,2% | 216 |
| F | 3,6% | 126 |
| G | 4,2% | 148 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.496 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 8 | |
| A+++ | 3,4% | 119 | |
| A++ | 1,8% | 63 | |
| A+ | 5,2% | 183 | |
| A | 22,2% | 776 | |
| B | 13,6% | 476 | |
| C | 32,6% | 1.140 | |
| D | 6,9% | 241 | |
| E | 6,2% | 216 | |
| F | 3,6% | 126 | |
| G | 4,2% | 148 |
Deze verdeling gaat over de 59,5% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 3.496 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 13,1% | 459 | |
| 1945–1964 | 14,0% | 488 | |
| 1965–1974 | 23,0% | 805 | |
| 1975–1991 | 27,4% | 957 | |
| 1992–2005 | 7,8% | 272 | |
| 2006–2014 | 8,8% | 309 | |
| 2015 en later | 5,9% | 206 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 9,7% | 338 | |
| Twee-onder-een-kap | 13,2% | 460 | |
| Hoekwoning | 5,3% | 187 | |
| Tussenwoning | 12,8% | 448 | |
| Appartement | 48,8% | 1.707 | |
| Onbekend type | 10,2% | 356 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 1.704
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 6,9 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 29,0
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 30
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Vaals
4 buurten met voldoende data. 5 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Lemiers | 365 | 49,2% | 51,8% |
| Vaals | 4.543 | 46,7% | 62,4% |
| Vijlen | 609 | 47,6% | 61,7% |
| Wolfhaag | 68 | 46,7% | 44,1% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Vaals
- Postcodegebied 6291 Vaals
- Postcodegebied 6294 Vaals
- Postcodegebied 6295 Vaals
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 59,5% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.