Groenpeil

Sibbe in Valkenburg aan de Geul

Buurt in wijk Wijk 03: Sibbe - IJzeren, gemeente Valkenburg aan de Geul, postcodegebied 6301. 995 inwoners in 473 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 232 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 46,6%.

Woningen
473
CBS 2025
Inwoners
995
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 344.000
CBS 2025, gemeente € 343.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
39,7%
EP-Online, 232 gelabeld
Dekking energielabels
49,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Sibbe
Labelverdeling Sibbe
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%1
A++1,3%3
A+0,9%2
A20,7%48
B16,4%38
C21,1%49
D13,4%31
E11,6%27
F9,5%22
G4,7%11
Totaal gelabeld100%232
Ter vergelijking: gemeente Valkenburg aan de Geul
Ter vergelijking: gemeente Valkenburg aan de Geul
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%42
A+++1,6%81
A++0,9%43
A+2,5%124
A21,4%1.083
B19,4%980
C23,3%1.179
D9,6%485
E8,6%435
F6,4%325
G5,4%273
Totaal gelabeld100%5.050
Energielabels Sibbe vergeleken met Valkenburg aan de Geul
LabelStavenSibbeValkenburg aan de Geul
A++++0,0%0,8%
A+++0,4%1,6%
A++1,3%0,9%
A+0,9%2,5%
A20,7%21,4%
B16,4%19,4%
C21,1%23,3%
D13,4%9,6%
E11,6%8,6%
F9,5%6,4%
G4,7%5,4%

Sibbe Valkenburg aan de Geul

Deze verdeling gaat over de 49,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Sibbe vergeleken met Valkenburg aan de Geul
BouwperiodeStavenSibbeValkenburg aan de Geul
vóór 194518,1%18,7%
1945–196412,9%19,5%
1965–197420,7%16,4%
1975–199135,8%25,8%
1992–20056,9%11,8%
2006–20144,7%3,7%
2015 en later0,9%4,0%

Sibbe Valkenburg aan de Geul

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 35,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Sibbe vergeleken met Valkenburg aan de Geul
WoningtypeStavenSibbeValkenburg aan de Geul
Vrijstaand32,3%19,5%
Twee-onder-een-kap26,7%20,7%
Hoekwoning10,3%7,0%
Tussenwoning6,0%12,5%
Appartement24,6%35,7%
Onbekend type0,0%4,5%

Sibbe Valkenburg aan de Geul

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
150
31,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 37,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
719 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 03: Sibbe - IJzeren

Alle buurten in Valkenburg aan de Geul

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.