Groenpeil

Turfberg-Noord in Valkenswaard

Buurt in wijk Wijk 00 Valkenswaard, gemeente Valkenswaard, postcodegebied 5553 en postcodegebied 5555. 2.870 inwoners in 1.317 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 971 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,8%.

Woningen
1.317
CBS 2025
Inwoners
2.870
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 461.000
CBS 2025, gemeente € 419.000
Koopwoningen
52,0%
CBS 2025
Label A of B
39,5%
EP-Online, 971 gelabeld
Dekking energielabels
73,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Turfberg-Noord
Labelverdeling Turfberg-Noord
LabelAandeelWoningen
A+++6,9%67
A++1,3%13
A+3,5%34
A19,2%186
B8,7%84
C45,8%445
D7,7%75
E2,9%28
F2,1%20
G2,0%19
Totaal gelabeld100%971
Ter vergelijking: gemeente Valkenswaard
Ter vergelijking: gemeente Valkenswaard
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%90
A+++4,8%496
A++2,6%271
A+4,4%454
A34,7%3.594
B17,4%1.803
C23,0%2.383
D5,7%594
E2,9%303
F1,8%182
G1,8%184
Totaal gelabeld100%10.354
Energielabels Turfberg-Noord vergeleken met Valkenswaard
LabelStavenTurfberg-NoordValkenswaard
A++++0,0%0,9%
A+++6,9%4,8%
A++1,3%2,6%
A+3,5%4,4%
A19,2%34,7%
B8,7%17,4%
C45,8%23,0%
D7,7%5,7%
E2,9%2,9%
F2,1%1,8%
G2,0%1,8%

Turfberg-Noord Valkenswaard

Deze verdeling gaat over de 73,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Turfberg-Noord vergeleken met Valkenswaard
BouwperiodeStavenTurfberg-NoordValkenswaard
vóór 19456,7%6,8%
1945–196426,6%17,2%
1965–197440,4%22,0%
1975–19919,8%25,2%
1992–20054,7%12,0%
2006–20141,2%8,5%
2015 en later10,6%8,4%

Turfberg-Noord Valkenswaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 40,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Turfberg-Noord vergeleken met Valkenswaard
WoningtypeStavenTurfberg-NoordValkenswaard
Vrijstaand9,8%11,9%
Twee-onder-een-kap36,9%22,5%
Hoekwoning6,1%7,8%
Tussenwoning33,5%28,3%
Appartement13,8%29,4%
Onbekend type0,0%0,0%

Turfberg-Noord Valkenswaard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
222
16,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.061 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
15 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Valkenswaard

Alle buurten in Valkenswaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.