Groenpeil

Dichtersbuurt in Veenendaal

Buurt in wijk West, gemeente Veenendaal, postcodegebied 3904 en postcodegebied 3906. 2.615 inwoners in 1.184 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 756 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 85,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,4%.

Woningen
1.184
CBS 2025
Inwoners
2.615
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 445.000
CBS 2025, gemeente € 394.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
85,6%
EP-Online, 756 gelabeld
Dekking energielabels
63,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Dichtersbuurt
Labelverdeling Dichtersbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%2
A+++0,7%5
A++4,4%33
A+3,7%28
A49,1%371
B27,5%208
C13,4%101
D0,1%1
E0,4%3
F0,4%3
G0,1%1
Totaal gelabeld100%756
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%143
A+++6,3%1.362
A++3,2%684
A+4,5%963
A31,1%6.704
B15,8%3.400
C22,9%4.943
D7,3%1.570
E4,3%922
F2,2%482
G1,9%404
Totaal gelabeld100%21.577
Energielabels Dichtersbuurt vergeleken met Veenendaal
LabelStavenDichtersbuurtVeenendaal
A++++0,3%0,7%
A+++0,7%6,3%
A++4,4%3,2%
A+3,7%4,5%
A49,1%31,1%
B27,5%15,8%
C13,4%22,9%
D0,1%7,3%
E0,4%4,3%
F0,4%2,2%
G0,1%1,9%

Dichtersbuurt Veenendaal

Deze verdeling gaat over de 63,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Dichtersbuurt vergeleken met Veenendaal
BouwperiodeStavenDichtersbuurtVeenendaal
vóór 19451,5%6,2%
1945–19640,4%11,3%
1965–19740,3%16,2%
1975–199141,4%24,0%
1992–200549,2%16,1%
2006–20140,4%10,4%
2015 en later6,9%15,8%

Dichtersbuurt Veenendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 49,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Dichtersbuurt vergeleken met Veenendaal
WoningtypeStavenDichtersbuurtVeenendaal
Vrijstaand6,3%5,2%
Twee-onder-een-kap17,2%16,5%
Hoekwoning5,8%6,1%
Tussenwoning26,6%24,5%
Appartement43,7%47,7%
Onbekend type0,4%0,0%

Dichtersbuurt Veenendaal

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
570
48,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.747 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk West

Alle buurten in Veenendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.