Groenpeil

Aagtekerke in Veere

Buurt in wijk Wijk 06 Aagtekerke, gemeente Veere, postcodegebied 4363. 1.190 inwoners in 462 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 231 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,8%.

Woningen
462
CBS 2025
Inwoners
1.190
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 393.000
CBS 2025, gemeente € 445.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
64,9%
EP-Online, 231 gelabeld
Dekking energielabels
50,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Aagtekerke
Labelverdeling Aagtekerke
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%3
A+++4,8%11
A++0,4%1
A+6,1%14
A33,3%77
B19,0%44
C17,3%40
D4,8%11
E7,8%18
F0,4%1
G4,8%11
Totaal gelabeld100%231
Ter vergelijking: gemeente Veere
Ter vergelijking: gemeente Veere
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%34
A+++3,0%211
A++1,2%88
A+3,0%212
A23,7%1.678
B16,4%1.162
C25,9%1.835
D9,5%676
E6,3%444
F4,4%314
G6,1%429
Totaal gelabeld100%7.083
Energielabels Aagtekerke vergeleken met Veere
LabelStavenAagtekerkeVeere
A++++1,3%0,5%
A+++4,8%3,0%
A++0,4%1,2%
A+6,1%3,0%
A33,3%23,7%
B19,0%16,4%
C17,3%25,9%
D4,8%9,5%
E7,8%6,3%
F0,4%4,4%
G4,8%6,1%

Aagtekerke Veere

Deze verdeling gaat over de 50,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Aagtekerke vergeleken met Veere
BouwperiodeStavenAagtekerkeVeere
vóór 19459,1%12,4%
1945–196410,0%12,5%
1965–197419,9%18,7%
1975–199119,9%24,0%
1992–200517,7%15,7%
2006–201417,3%9,5%
2015 en later6,1%7,2%

Aagtekerke Veere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 19,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Aagtekerke vergeleken met Veere
WoningtypeStavenAagtekerkeVeere
Vrijstaand30,7%26,5%
Twee-onder-een-kap29,4%17,1%
Hoekwoning7,8%8,2%
Tussenwoning20,8%16,5%
Appartement10,0%16,0%
Onbekend type1,3%15,8%

Aagtekerke Veere

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
207
44,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
754 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Aagtekerke

Alle buurten in Veere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.