Groenpeil

Grijpskerke in Veere

Buurt in wijk Wijk 07 Grijpskerke, gemeente Veere, postcodegebied 4364. 1.025 inwoners in 475 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 248 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,8%.

Woningen
475
CBS 2025
Inwoners
1.025
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 362.000
CBS 2025, gemeente € 445.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
67,3%
EP-Online, 248 gelabeld
Dekking energielabels
52,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Grijpskerke
Labelverdeling Grijpskerke
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A+++6,0%15
A++10,1%25
A+7,3%18
A22,6%56
B21,0%52
C16,9%42
D3,6%9
E4,8%12
F3,2%8
G4,0%10
Totaal gelabeld100%248
Ter vergelijking: gemeente Veere
Ter vergelijking: gemeente Veere
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%34
A+++3,0%211
A++1,2%88
A+3,0%212
A23,7%1.678
B16,4%1.162
C25,9%1.835
D9,5%676
E6,3%444
F4,4%314
G6,1%429
Totaal gelabeld100%7.083
Energielabels Grijpskerke vergeleken met Veere
LabelStavenGrijpskerkeVeere
A++++0,4%0,5%
A+++6,0%3,0%
A++10,1%1,2%
A+7,3%3,0%
A22,6%23,7%
B21,0%16,4%
C16,9%25,9%
D3,6%9,5%
E4,8%6,3%
F3,2%4,4%
G4,0%6,1%

Grijpskerke Veere

Deze verdeling gaat over de 52,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Grijpskerke vergeleken met Veere
BouwperiodeStavenGrijpskerkeVeere
vóór 19459,7%12,4%
1945–19649,7%12,5%
1965–197421,8%18,7%
1975–199122,6%24,0%
1992–200511,3%15,7%
2006–201421,4%9,5%
2015 en later3,6%7,2%

Grijpskerke Veere

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 22,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Grijpskerke vergeleken met Veere
WoningtypeStavenGrijpskerkeVeere
Vrijstaand24,6%26,5%
Twee-onder-een-kap26,6%17,1%
Hoekwoning10,9%8,2%
Tussenwoning23,4%16,5%
Appartement13,7%16,0%
Onbekend type0,8%15,8%

Grijpskerke Veere

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
63,0%
CBS 2024
Installaties
254
53,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
741 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 07 Grijpskerke

Alle buurten in Veere

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.