Groenpeil

D'Ekker in Veldhoven

Buurt in wijk Wijk 00 Veldhoven, gemeente Veldhoven, postcodegebied 5503 en postcodegebied 5504. 4.140 inwoners in 2.104 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.633 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 68,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,3%.

Woningen
2.104
CBS 2025
Inwoners
4.140
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 383.000
CBS 2025, gemeente € 480.000
Koopwoningen
51,0%
CBS 2025
Label A of B
68,1%
EP-Online, 1.633 gelabeld
Dekking energielabels
77,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling D'Ekker
Labelverdeling D'Ekker
LabelAandeelWoningen
A+++13,2%215
A++3,7%60
A+7,8%127
A29,2%477
B14,3%233
C20,6%336
D7,3%119
E2,9%47
F0,9%15
G0,2%4
Totaal gelabeld100%1.633
Ter vergelijking: gemeente Veldhoven
Ter vergelijking: gemeente Veldhoven
LabelAandeelWoningen
A++++5,2%724
A+++6,7%942
A++2,7%374
A+3,7%517
A29,1%4.066
B19,9%2.773
C22,9%3.200
D5,0%696
E2,5%353
F1,0%138
G1,3%180
Totaal gelabeld100%13.963
Energielabels D'Ekker vergeleken met Veldhoven
LabelStavenD'EkkerVeldhoven
A++++0,0%5,2%
A+++13,2%6,7%
A++3,7%2,7%
A+7,8%3,7%
A29,2%29,1%
B14,3%19,9%
C20,6%22,9%
D7,3%5,0%
E2,9%2,5%
F0,9%1,0%
G0,2%1,3%

D'Ekker Veldhoven

Deze verdeling gaat over de 77,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes D'Ekker vergeleken met Veldhoven
BouwperiodeStavenD'EkkerVeldhoven
vóór 19450,1%2,6%
1945–196451,5%16,3%
1965–19742,2%11,8%
1975–19916,1%30,4%
1992–20055,1%15,8%
2006–201420,1%8,2%
2015 en later14,9%15,0%

D'Ekker Veldhoven

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 51,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes D'Ekker vergeleken met Veldhoven
WoningtypeStavenD'EkkerVeldhoven
Vrijstaand2,9%15,9%
Twee-onder-een-kap12,9%20,1%
Hoekwoning4,6%7,3%
Tussenwoning38,5%28,2%
Appartement41,0%28,3%
Onbekend type0,0%0,2%

D'Ekker Veldhoven

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
36,0%
CBS 2024
Installaties
519
24,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.832 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
22
51 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Veldhoven

Alle buurten in Veldhoven

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.