Groenpeil

West-Indische buurt in Velsen

Buurt in wijk Wijk 06 Santpoort-Noord, gemeente Velsen, postcodegebied 2071. 720 inwoners in 321 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 204 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 12,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,1%.

Woningen
321
CBS 2025
Inwoners
720
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 493.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
59,0%
CBS 2025
Label A of B
12,7%
EP-Online, 204 gelabeld
Dekking energielabels
63,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling West-Indische buurt
Labelverdeling West-Indische buurt
LabelAandeelWoningen
A++0,5%1
A+0,5%1
A6,4%13
B5,4%11
C27,9%57
D37,7%77
E10,8%22
F5,9%12
G4,9%10
Totaal gelabeld100%204
Ter vergelijking: gemeente Velsen
Ter vergelijking: gemeente Velsen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%54
A+++3,4%712
A++0,9%192
A+4,3%908
A24,7%5.203
B17,6%3.697
C22,7%4.788
D11,1%2.346
E7,1%1.499
F4,0%832
G3,9%829
Totaal gelabeld100%21.060
Energielabels West-Indische buurt vergeleken met Velsen
LabelStavenWest-Indische buurtVelsen
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,5%0,9%
A+0,5%4,3%
A6,4%24,7%
B5,4%17,6%
C27,9%22,7%
D37,7%11,1%
E10,8%7,1%
F5,9%4,0%
G4,9%3,9%

West-Indische buurt Velsen

Deze verdeling gaat over de 63,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes West-Indische buurt vergeleken met Velsen
BouwperiodeStavenWest-Indische buurtVelsen
vóór 194517,6%17,8%
1945–196480,4%29,9%
1965–19740,0%11,8%
1975–19911,5%16,0%
1992–20050,5%11,5%
2006–20140,0%6,3%
2015 en later0,0%6,7%

West-Indische buurt Velsen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 80,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes West-Indische buurt vergeleken met Velsen
WoningtypeStavenWest-Indische buurtVelsen
Vrijstaand1,5%2,2%
Twee-onder-een-kap20,6%11,7%
Hoekwoning7,4%6,7%
Tussenwoning58,8%30,8%
Appartement11,8%47,9%
Onbekend type0,0%0,8%

West-Indische buurt Velsen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
31,0%
CBS 2024
Installaties
49
15,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 26,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
148 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Santpoort-Noord

Alle buurten in Velsen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.