Groenpeil

Zuidzijdebuurt in Velsen

Buurt in wijk Wijk 03 IJmuiden-West, gemeente Velsen, postcodegebied 1973 en postcodegebied 1976. 315 inwoners in 145 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 80 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,1%.

Woningen
145
CBS 2025
Inwoners
315
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 499.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
51,2%
EP-Online, 80 gelabeld
Dekking energielabels
55,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuidzijdebuurt
Labelverdeling Zuidzijdebuurt
LabelAandeelWoningen
A+1,3%1
A20,0%16
B30,0%24
C26,3%21
D3,8%3
E2,5%2
F3,8%3
G12,5%10
Totaal gelabeld100%80
Ter vergelijking: gemeente Velsen
Ter vergelijking: gemeente Velsen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%54
A+++3,4%712
A++0,9%192
A+4,3%908
A24,7%5.203
B17,6%3.697
C22,7%4.788
D11,1%2.346
E7,1%1.499
F4,0%832
G3,9%829
Totaal gelabeld100%21.060
Energielabels Zuidzijdebuurt vergeleken met Velsen
LabelStavenZuidzijdebuurtVelsen
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,0%0,9%
A+1,3%4,3%
A20,0%24,7%
B30,0%17,6%
C26,3%22,7%
D3,8%11,1%
E2,5%7,1%
F3,8%4,0%
G12,5%3,9%

Zuidzijdebuurt Velsen

Deze verdeling gaat over de 55,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuidzijdebuurt vergeleken met Velsen
BouwperiodeStavenZuidzijdebuurtVelsen
vóór 194527,5%17,8%
1945–19648,8%29,9%
1965–19742,5%11,8%
1975–19912,5%16,0%
1992–200555,0%11,5%
2006–20143,8%6,3%
2015 en later0,0%6,7%

Zuidzijdebuurt Velsen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 55,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuidzijdebuurt vergeleken met Velsen
WoningtypeStavenZuidzijdebuurtVelsen
Vrijstaand3,8%2,2%
Twee-onder-een-kap2,5%11,7%
Hoekwoning2,5%6,7%
Tussenwoning2,5%30,8%
Appartement87,5%47,9%
Onbekend type1,3%0,8%

Zuidzijdebuurt Velsen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
2,0%
CBS 2024
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
74 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 IJmuiden-West

Alle buurten in Velsen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.