Groenpeil

Annakamp-Oost in Venlo

Buurt in wijk Wijk 23 Blerick-Zuid, gemeente Venlo, postcodegebied 5923. 1.125 inwoners in 524 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 394 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
524
CBS 2025
Inwoners
1.125
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 268.000
CBS 2025, gemeente € 312.000
Koopwoningen
44,0%
CBS 2025
Label A of B
55,6%
EP-Online, 394 gelabeld
Dekking energielabels
75,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Annakamp-Oost
Labelverdeling Annakamp-Oost
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%6
A+++4,1%16
A+4,6%18
A24,6%97
B20,8%82
C34,5%136
D5,6%22
E1,3%5
F0,8%3
G2,3%9
Totaal gelabeld100%394
Ter vergelijking: gemeente Venlo
Ter vergelijking: gemeente Venlo
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%334
A+++2,3%732
A++1,9%591
A+3,0%936
A27,3%8.585
B19,9%6.255
C23,5%7.377
D9,6%3.014
E5,5%1.735
F3,3%1.045
G2,7%836
Totaal gelabeld100%31.440
Energielabels Annakamp-Oost vergeleken met Venlo
LabelStavenAnnakamp-OostVenlo
A++++1,5%1,1%
A+++4,1%2,3%
A++0,0%1,9%
A+4,6%3,0%
A24,6%27,3%
B20,8%19,9%
C34,5%23,5%
D5,6%9,6%
E1,3%5,5%
F0,8%3,3%
G2,3%2,7%

Annakamp-Oost Venlo

Deze verdeling gaat over de 75,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Annakamp-Oost vergeleken met Venlo
BouwperiodeStavenAnnakamp-OostVenlo
vóór 19457,6%10,4%
1945–19641,8%19,3%
1965–197453,8%20,5%
1975–19918,6%23,7%
1992–20050,0%12,2%
2006–201413,5%8,2%
2015 en later14,7%5,7%

Annakamp-Oost Venlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 53,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Annakamp-Oost vergeleken met Venlo
WoningtypeStavenAnnakamp-OostVenlo
Vrijstaand2,0%9,8%
Twee-onder-een-kap18,8%17,2%
Hoekwoning12,7%6,9%
Tussenwoning41,6%24,8%
Appartement24,9%39,1%
Onbekend type0,0%2,3%

Annakamp-Oost Venlo

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
180
34,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
667 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 23 Blerick-Zuid

Alle buurten in Venlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.