Groenpeil

Q4 in Venlo

Buurt in wijk Wijk 11 Venlo-Centrum, gemeente Venlo, postcodegebied 5911. 1.120 inwoners in 778 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 546 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
778
CBS 2025
Inwoners
1.120
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 256.000
CBS 2025, gemeente € 312.000
Koopwoningen
38,0%
CBS 2025
Label A of B
53,3%
EP-Online, 546 gelabeld
Dekking energielabels
70,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Q4
Labelverdeling Q4
LabelAandeelWoningen
A++++5,9%32
A+++12,5%68
A++2,0%11
A+4,4%24
A17,6%96
B11,0%60
C15,8%86
D10,6%58
E12,5%68
F2,9%16
G4,9%27
Totaal gelabeld100%546
Ter vergelijking: gemeente Venlo
Ter vergelijking: gemeente Venlo
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%334
A+++2,3%732
A++1,9%591
A+3,0%936
A27,3%8.585
B19,9%6.255
C23,5%7.377
D9,6%3.014
E5,5%1.735
F3,3%1.045
G2,7%836
Totaal gelabeld100%31.440
Energielabels Q4 vergeleken met Venlo
LabelStavenQ4Venlo
A++++5,9%1,1%
A+++12,5%2,3%
A++2,0%1,9%
A+4,4%3,0%
A17,6%27,3%
B11,0%19,9%
C15,8%23,5%
D10,6%9,6%
E12,5%5,5%
F2,9%3,3%
G4,9%2,7%

Q4 Venlo

Deze verdeling gaat over de 70,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Q4 vergeleken met Venlo
BouwperiodeStavenQ4Venlo
vóór 194510,4%10,4%
1945–19646,8%19,3%
1965–197412,8%20,5%
1975–199128,2%23,7%
1992–20056,6%12,2%
2006–20144,4%8,2%
2015 en later30,8%5,7%

Q4 Venlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 30,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Q4 vergeleken met Venlo
WoningtypeStavenQ4Venlo
Vrijstaand0,0%9,8%
Twee-onder-een-kap0,5%17,2%
Hoekwoning3,7%6,9%
Tussenwoning12,6%24,8%
Appartement83,2%39,1%
Onbekend type0,0%2,3%

Q4 Venlo

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
11,0%
CBS 2024
Installaties
46
5,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
75 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
27 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 11 Venlo-Centrum

Alle buurten in Venlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.