Groenpeil

Verspreide huizen Arcen in Venlo

Buurt in wijk Wijk 44 Arcen, gemeente Venlo, postcodegebied 5944. 505 inwoners in 253 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 693 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
253
CBS 2025
Inwoners
505
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 370.000
CBS 2025, gemeente € 312.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
51,4%
EP-Online, 693 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Arcen
Labelverdeling Verspreide huizen Arcen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%2
A+++2,2%15
A++2,3%16
A+3,9%27
A14,7%102
B28,0%194
C16,6%115
D0,6%4
E1,0%7
F17,9%124
G12,6%87
Totaal gelabeld100%693
Ter vergelijking: gemeente Venlo
Ter vergelijking: gemeente Venlo
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%334
A+++2,3%732
A++1,9%591
A+3,0%936
A27,3%8.585
B19,9%6.255
C23,5%7.377
D9,6%3.014
E5,5%1.735
F3,3%1.045
G2,7%836
Totaal gelabeld100%31.440
Energielabels Verspreide huizen Arcen vergeleken met Venlo
LabelStavenVerspreide huizen ArcenVenlo
A++++0,3%1,1%
A+++2,2%2,3%
A++2,3%1,9%
A+3,9%3,0%
A14,7%27,3%
B28,0%19,9%
C16,6%23,5%
D0,6%9,6%
E1,0%5,5%
F17,9%3,3%
G12,6%2,7%

Verspreide huizen Arcen Venlo

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Arcen vergeleken met Venlo
BouwperiodeStavenVerspreide huizen ArcenVenlo
vóór 19450,4%10,4%
1945–19640,3%19,3%
1965–197431,2%20,5%
1975–19910,1%23,7%
1992–200523,2%12,2%
2006–201434,5%8,2%
2015 en later10,2%5,7%

Verspreide huizen Arcen Venlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 34,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Arcen vergeleken met Venlo
WoningtypeStavenVerspreide huizen ArcenVenlo
Vrijstaand16,9%9,8%
Twee-onder-een-kap0,4%17,2%
Hoekwoning0,0%6,9%
Tussenwoning0,0%24,8%
Appartement0,0%39,1%
Onbekend type82,7%2,3%

Verspreide huizen Arcen Venlo

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
31,0%
CBS 2024
Installaties
92
36,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
361 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 44 Arcen

Alle buurten in Venlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.