Groenpeil

Landweert 2 in Venray

Buurt in wijk Landweert, gemeente Venray, postcodegebied 5803. 2.125 inwoners in 923 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 544 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,2%.

Woningen
923
CBS 2025
Inwoners
2.125
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 325.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
66,4%
EP-Online, 544 gelabeld
Dekking energielabels
58,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Landweert 2
Labelverdeling Landweert 2
LabelAandeelWoningen
A+++7,2%39
A++4,8%26
A+1,1%6
A18,8%102
B34,6%188
C30,3%165
D2,6%14
E0,2%1
F0,2%1
G0,4%2
Totaal gelabeld100%544
Ter vergelijking: gemeente Venray
Ter vergelijking: gemeente Venray
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%142
A+++4,4%557
A++1,8%220
A+3,4%423
A37,7%4.721
B17,8%2.228
C20,2%2.523
D5,9%739
E3,3%407
F2,3%294
G2,1%267
Totaal gelabeld100%12.521
Energielabels Landweert 2 vergeleken met Venray
LabelStavenLandweert 2Venray
A++++0,0%1,1%
A+++7,2%4,4%
A++4,8%1,8%
A+1,1%3,4%
A18,8%37,7%
B34,6%17,8%
C30,3%20,2%
D2,6%5,9%
E0,2%3,3%
F0,2%2,3%
G0,4%2,1%

Landweert 2 Venray

Deze verdeling gaat over de 58,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Landweert 2 vergeleken met Venray
BouwperiodeStavenLandweert 2Venray
vóór 19451,1%5,1%
1945–19640,2%11,3%
1965–19740,0%22,5%
1975–199182,2%26,5%
1992–200516,4%16,2%
2006–20140,0%11,1%
2015 en later0,2%7,3%

Landweert 2 Venray

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 82,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Landweert 2 vergeleken met Venray
WoningtypeStavenLandweert 2Venray
Vrijstaand7,0%20,2%
Twee-onder-een-kap32,5%24,4%
Hoekwoning17,3%7,2%
Tussenwoning38,6%21,3%
Appartement4,6%26,1%
Onbekend type0,0%0,9%

Landweert 2 Venray

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
438
47,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.535 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Landweert

Alle buurten in Venray

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.