Groenpeil

Leunen in Venray

Buurt in wijk Leunen, gemeente Venray, postcodegebied 5809. 2.205 inwoners in 885 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 457 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,2%.

Woningen
885
CBS 2025
Inwoners
2.205
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 411.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
53,6%
EP-Online, 457 gelabeld
Dekking energielabels
51,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Leunen
Labelverdeling Leunen
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++1,3%6
A++0,7%3
A+1,5%7
A32,6%149
B17,3%79
C30,4%139
D5,5%25
E5,3%24
F3,5%16
G1,8%8
Totaal gelabeld100%457
Ter vergelijking: gemeente Venray
Ter vergelijking: gemeente Venray
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%142
A+++4,4%557
A++1,8%220
A+3,4%423
A37,7%4.721
B17,8%2.228
C20,2%2.523
D5,9%739
E3,3%407
F2,3%294
G2,1%267
Totaal gelabeld100%12.521
Energielabels Leunen vergeleken met Venray
LabelStavenLeunenVenray
A++++0,2%1,1%
A+++1,3%4,4%
A++0,7%1,8%
A+1,5%3,4%
A32,6%37,7%
B17,3%17,8%
C30,4%20,2%
D5,5%5,9%
E5,3%3,3%
F3,5%2,3%
G1,8%2,1%

Leunen Venray

Deze verdeling gaat over de 51,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Leunen vergeleken met Venray
BouwperiodeStavenLeunenVenray
vóór 194510,1%5,1%
1945–196415,8%11,3%
1965–197425,6%22,5%
1975–199123,9%26,5%
1992–200511,2%16,2%
2006–201412,9%11,1%
2015 en later0,7%7,3%

Leunen Venray

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 25,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Leunen vergeleken met Venray
WoningtypeStavenLeunenVenray
Vrijstaand39,6%20,2%
Twee-onder-een-kap43,3%24,4%
Hoekwoning7,0%7,2%
Tussenwoning9,8%21,3%
Appartement0,2%26,1%
Onbekend type0,0%0,9%

Leunen Venray

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
65,0%
CBS 2024
Installaties
435
49,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.009 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
17 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Venray

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.