Groenpeil

Veltum 1 in Venray

Buurt in wijk Veltum, gemeente Venray, postcodegebied 5801. 2.165 inwoners in 1.116 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 967 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,2%.

Woningen
1.116
CBS 2025
Inwoners
2.165
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 300.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
42,0%
CBS 2025
Label A of B
66,3%
EP-Online, 967 gelabeld
Dekking energielabels
86,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Veltum 1
Labelverdeling Veltum 1
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%9
A+++9,2%89
A++2,6%25
A+15,8%153
A33,1%320
B4,7%45
C23,3%225
D8,2%79
E1,7%16
F0,4%4
G0,2%2
Totaal gelabeld100%967
Ter vergelijking: gemeente Venray
Ter vergelijking: gemeente Venray
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%142
A+++4,4%557
A++1,8%220
A+3,4%423
A37,7%4.721
B17,8%2.228
C20,2%2.523
D5,9%739
E3,3%407
F2,3%294
G2,1%267
Totaal gelabeld100%12.521
Energielabels Veltum 1 vergeleken met Venray
LabelStavenVeltum 1Venray
A++++0,9%1,1%
A+++9,2%4,4%
A++2,6%1,8%
A+15,8%3,4%
A33,1%37,7%
B4,7%17,8%
C23,3%20,2%
D8,2%5,9%
E1,7%3,3%
F0,4%2,3%
G0,2%2,1%

Veltum 1 Venray

Deze verdeling gaat over de 86,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Veltum 1 vergeleken met Venray
BouwperiodeStavenVeltum 1Venray
vóór 19450,5%5,1%
1945–19641,1%11,3%
1965–197468,9%22,5%
1975–19910,7%26,5%
1992–20050,4%16,2%
2006–201415,6%11,1%
2015 en later12,7%7,3%

Veltum 1 Venray

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 68,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Veltum 1 vergeleken met Venray
WoningtypeStavenVeltum 1Venray
Vrijstaand4,9%20,2%
Twee-onder-een-kap18,1%24,4%
Hoekwoning4,7%7,2%
Tussenwoning18,7%21,3%
Appartement53,7%26,1%
Onbekend type0,0%0,9%

Veltum 1 Venray

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
277
24,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
944 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Veltum

Alle buurten in Venray

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.