Groenpeil

Wanssum in Venray

Buurt in wijk Wanssum, gemeente Venray, postcodegebied 5861. 1.880 inwoners in 823 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 418 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,2%.

Woningen
823
CBS 2025
Inwoners
1.880
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 372.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
50,0%
EP-Online, 418 gelabeld
Dekking energielabels
50,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wanssum
Labelverdeling Wanssum
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%3
A+++8,4%35
A+1,2%5
A22,2%93
B17,5%73
C25,1%105
D13,9%58
E3,8%16
F3,6%15
G3,6%15
Totaal gelabeld100%418
Ter vergelijking: gemeente Venray
Ter vergelijking: gemeente Venray
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%142
A+++4,4%557
A++1,8%220
A+3,4%423
A37,7%4.721
B17,8%2.228
C20,2%2.523
D5,9%739
E3,3%407
F2,3%294
G2,1%267
Totaal gelabeld100%12.521
Energielabels Wanssum vergeleken met Venray
LabelStavenWanssumVenray
A++++0,7%1,1%
A+++8,4%4,4%
A++0,0%1,8%
A+1,2%3,4%
A22,2%37,7%
B17,5%17,8%
C25,1%20,2%
D13,9%5,9%
E3,8%3,3%
F3,6%2,3%
G3,6%2,1%

Wanssum Venray

Deze verdeling gaat over de 50,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wanssum vergeleken met Venray
BouwperiodeStavenWanssumVenray
vóór 194510,3%5,1%
1945–196413,4%11,3%
1965–197426,1%22,5%
1975–199123,9%26,5%
1992–200512,9%16,2%
2006–20144,5%11,1%
2015 en later8,9%7,3%

Wanssum Venray

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 26,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wanssum vergeleken met Venray
WoningtypeStavenWanssumVenray
Vrijstaand35,9%20,2%
Twee-onder-een-kap35,2%24,4%
Hoekwoning11,2%7,2%
Tussenwoning14,8%21,3%
Appartement2,9%26,1%
Onbekend type0,0%0,9%

Wanssum Venray

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
340
41,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.548 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
21 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Venray

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.