Groenpeil

Ysselsteyn in Venray

Buurt in wijk Ysselsteyn, gemeente Venray, postcodegebied 5813. 2.335 inwoners in 947 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 479 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,2%.

Woningen
947
CBS 2025
Inwoners
2.335
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 429.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
60,3%
EP-Online, 479 gelabeld
Dekking energielabels
50,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Ysselsteyn
Labelverdeling Ysselsteyn
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%4
A+++7,7%37
A++9,0%43
A+3,5%17
A24,4%117
B14,8%71
C20,7%99
D7,1%34
E2,5%12
F5,0%24
G4,4%21
Totaal gelabeld100%479
Ter vergelijking: gemeente Venray
Ter vergelijking: gemeente Venray
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%142
A+++4,4%557
A++1,8%220
A+3,4%423
A37,7%4.721
B17,8%2.228
C20,2%2.523
D5,9%739
E3,3%407
F2,3%294
G2,1%267
Totaal gelabeld100%12.521
Energielabels Ysselsteyn vergeleken met Venray
LabelStavenYsselsteynVenray
A++++0,8%1,1%
A+++7,7%4,4%
A++9,0%1,8%
A+3,5%3,4%
A24,4%37,7%
B14,8%17,8%
C20,7%20,2%
D7,1%5,9%
E2,5%3,3%
F5,0%2,3%
G4,4%2,1%

Ysselsteyn Venray

Deze verdeling gaat over de 50,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Ysselsteyn vergeleken met Venray
BouwperiodeStavenYsselsteynVenray
vóór 19455,6%5,1%
1945–196417,3%11,3%
1965–197412,5%22,5%
1975–199121,7%26,5%
1992–200514,4%16,2%
2006–20149,4%11,1%
2015 en later19,0%7,3%

Ysselsteyn Venray

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 21,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Ysselsteyn vergeleken met Venray
WoningtypeStavenYsselsteynVenray
Vrijstaand44,5%20,2%
Twee-onder-een-kap22,8%24,4%
Hoekwoning10,4%7,2%
Tussenwoning9,6%21,3%
Appartement12,7%26,1%
Onbekend type0,0%0,9%

Ysselsteyn Venray

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
371
39,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.997 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Venray

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.