Batenstein in Vijfheerenlanden
Buurt in wijk De Hagen, gemeente Vijfheerenlanden, postcodegebied 4131. 240 inwoners in 190 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 114 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 82,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,1%.
- Woningen
- 190
- CBS 2025
- Inwoners
- 240
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 215.000
- CBS 2025, gemeente € 404.000
- Koopwoningen
- 0,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 82,5%
- EP-Online, 114 gelabeld
- Dekking energielabels
- 60,0%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+ | 14,0% | 16 |
| A | 39,5% | 45 |
| B | 28,9% | 33 |
| C | 17,5% | 20 |
| Totaal gelabeld | 100% | 114 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,4% | 597 |
| A+++ | 7,5% | 1.316 |
| A++ | 1,7% | 292 |
| A+ | 2,8% | 485 |
| A | 32,5% | 5.696 |
| B | 17,2% | 3.017 |
| C | 21,3% | 3.735 |
| D | 5,6% | 972 |
| E | 2,9% | 512 |
| F | 2,1% | 365 |
| G | 3,0% | 521 |
| Totaal gelabeld | 100% | 17.508 |
| Label | Staven | Batenstein | Vijfheerenlanden |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 3,4% | |
| A+++ | 0,0% | 7,5% | |
| A++ | 0,0% | 1,7% | |
| A+ | 14,0% | 2,8% | |
| A | 39,5% | 32,5% | |
| B | 28,9% | 17,2% | |
| C | 17,5% | 21,3% | |
| D | 0,0% | 5,6% | |
| E | 0,0% | 2,9% | |
| F | 0,0% | 2,1% | |
| G | 0,0% | 3,0% |
Batenstein Vijfheerenlanden
Deze verdeling gaat over de 60,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Batenstein | Vijfheerenlanden |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 9,7% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 11,4% | |
| 1965–1974 | 20,2% | 19,6% | |
| 1975–1991 | 31,6% | 21,9% | |
| 1992–2005 | 0,0% | 7,8% | |
| 2006–2014 | 48,2% | 10,7% | |
| 2015 en later | 0,0% | 18,9% |
Batenstein Vijfheerenlanden
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Aangescherpte EPC
Grootste groep in deze buurt: 48,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.
De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Batenstein | Vijfheerenlanden |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 0,0% | 10,1% | |
| Twee-onder-een-kap | 0,9% | 17,2% | |
| Hoekwoning | 20,2% | 12,1% | |
| Tussenwoning | 30,7% | 34,8% | |
| Appartement | 48,2% | 25,7% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,1% |
Batenstein Vijfheerenlanden
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 24,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 41
- 21,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,1 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 100 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk De Hagen
- Bomenbuurt (Vianen) 468 woningen
- De Vijfheerenlanden 743 woningen
- Herenbuurt 222 woningen
- Vogelbuurt (Vianen) 312 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 60,0% (114 van 190 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.